Barva očí dokáže prozradit mnohé. Proč jsou lidé se zelenýma očima jedineční?

Fotografie: Pixabay

Náš pohled velmi často hovoří za nás. Oči nám beze slov dovolují vyjádřit naše pocity. Není proto náhoda, že se říká, že oči jsou zrcadlem naší duše.

V tomto článku se zaměřujeme na osoby se zelenýma očima. Jde o speciální osoby. Vysvětlíme vám proč. Vědci z Orebro University ve Švédsku provedli studii na takřka pěti stech osobách. Chtěli ověřit, zda existuje souvislost mezi osobností jednotlivce a barvou jeho očí. Výsledek je mimo jiné dost poučný. Barvu očí ovlivňují geny.

Fotografie: Pixabay

Lidé se stejnou barvou očí mají určité společné vlastnosti

Oči obsahují stopy nezbytné pro fungování našeho mozku. V této souvislosti vědci uvádí, že mezi očima a mozkem existuje silná neurologická souvislost. Podívejme se blíže na to, co věda říká o lidech, kteří mají zelené oči.

Obecně jsou takoví lidé považování za svůdné, tajemné a také sexy. Vědci díky studii zjistili, že lidé se zelenýma očima jsou přitažliví. Je to způsobené jejich vyváženou rychlostí melaninu. Proto jsou zelenoocí tak atraktivní.

Fotografie: Pixabay

Zelenoocí lidé jsou také do jisté míry tajemní a přisuzuje se jim také samostatnost. Vyznačují se také nepředvídatelností a faktem, že sotva podléhají nervozitě. V tomto ohledu vědci dodávají, že zelenoocí lidé se pod tlakem ukazují jako kreativní, originální a efektivní. Jsou také považování za mimořádné a jedinečné osobnosti. Navíc jde o inteligentní lidé se schopností analýzy a asimilace informací, které přijímají.

Další povahové vlastnosti lidí se zelenýma očima

Jejich charisma jim umožňuje překonávat překážky, které jim stojí v cestě. V lásce jsou to lidé, kteří se rádi ovládají a vyjadřují svoji dominanci. Jsou to vášniví lidé. Právě vášeň řídí jejich osobní a profesionální aspekty v životě.

V lásce jsou loajální, trpěliví a vědí, jak udržet vztah trvalý. Bohužel v sobě nesou také jednu z nejhorších vlastností, kterou je žárlivost. Vyžadují, aby se věci děly, tak jak chtějí. Mohou být také agresivní a neústupní.

Fotografie: Pixabay

Všechno, co osoby se zelenýma očima obklopuje, vzbuzuje jejich zvědavost. Touží po znalostech a neradi přicházejí o informace. Dávají-li důvěru a loajalitu ostatním, ať už v lásce nebo přátelství, nejsou schopní nést zklamání. Nikdy nezapomenou, že byli zrazeni. Jde o osoby, které mají energie nazbyt a stále hledají nová dobrodružství. Jejich pozitivita je nakažlivá. Mají soutěžního ducha a jejich pohled je svůdný a dokáže zaujmout.

Zdroj: GuyCounseling

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]