Krevní skupina do jisté míry předurčuje osobnostní vlastnosti každého z nás

Každý člověk se rodí s tím, že jeho krevní skupina je předem daná. Je v podstatě geneticky předurčena dle toho, jakými disponují jeho rodiče. Rodiče s krevní skupinou 0 tak nemohou mít dítě se skupinou A, či B. Mnozí odborníci se také zabývají tím, jak odlišný je metabolismus u lidí s konkrétními krevními skupinami.

Předpokládá se, že každý má trochu jiné spalování. O to se také opírají některé specifické dietní plány. Jídelníčky budou zkrátka odlišné. Pojďme se ale zaměřit na velmi rozšířenou krevní skupinu 0. Jací takoví lidé vlastně jsou?

Aktivní a cílevědomí lidé

Lidem, kteří disponují krevní skupinou 0 je přisuzovaná velká cílevědomost a také aktivita. Jsou údajně přirozenými autoritami a nedělá jim větší potíže řídit druhé. Proto mohou být kvalitními nadřízenými. V Japonsku se má za to, že lidé „nulky“ jsou pečlivé, inteligentní a důvěryhodné bytosti.

Japonci dokonce berou vlastnosti přisuzující konkrétním krevním skupinám natolik vážně, že i při pracovním pohovoru se můžete s takovouto otázkou setkat, což v našich podmínkách je spíš úsměvné.

„Nulky“ také nerady pracují ve stresu, ten je dokáže natolik rozhodit, že se jejich život mění v chaos. Proto by se měli tito lidé vyhýbat i časté konzumaci kofeinových nápojů, které v kombinaci se stresem mohou působit velice negativně.

Zdravotní předpoklady

Pokud jste se narodili s krevní skupinou 0, budete údajně více náchylní k různým druhům metabolických onemocnění, například můžete mít potíže se vstřebáváním cukru v krvi. Také máte dispozice k vzniku žaludeční vředové nemoci a problémům se štítnou žlázou.

„Nulky“ mohou bojovat častěji s nadváhou, nadměrným zadržováním tekutiny v těle a větší únavou. Vhodná je pro „nulky“ jakákoliv sportovní aktivita, která je udrží v psychické i fyzické kondici. Doporučuje se hýbat alespoň 4x do týdně.

Fotografie: Freepi, Pixaby

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]