Zbavte se nepříjemných bradavic z domova. Pomohou osvědčené postupy a přírodní léčba

Fotografie: Freepik

Příroda je úžasná věc. Bradavice jsou jedním z nejčastějších kožních problémů, které se mohou vyskytnout kdekoli na těle, ale nejčastěji se vyskytují na rukou, nohou a na zádech. Bradavice mohou růst ve skupinách nebo jednotlivě a mají drsný povrch, někdy s viditelnou černou nebo červenou skvrnou uprostřed. Před aplikací jakékoliv metody se poraďte se svým lékařem.

Bradavice způsobuje tzv. HPV, lidský papilomavirus. Tento virus může infikovat jinou osobu a může se také šířit na další části vašeho těla prostřednictvím kožních lézí nebo škrábanců. Proto odborníci nikdy nedoporučují bradavice si drbat. Rozškrábnout si je může být jedna z nejhorších věcí, kterou pro své zdraví a vzhled uděláte.

Fotografie: Freepik

Variant existuje mnoho

Existuje mnoho různých typů bradavic, se kterými se můžete setkat. Nejběžnější jsou ploché a plantární bradavice. Ve většině případů bradavice obvykle vymizí během šesti měsíců až dvou let. Ale protože mohou způsobit mnoho nepříjemností, můžete se jich zbavit mnohem rychleji pomocí jednoduchých přístupů a produktů, které si můžete připravit doma. Existuje pět zaručených způsobů, které můžete využít:

  • česnek,
  • jablečný ocet,
  • vitamín C,
  • horká voda,
  • jedlá soda.

Přírodní prostředky

Fotografie: Pixabay

Česnek je ideální možností, jak se bradavic zbavit. A nejen jich, ale také akné nebo plísně na nehtech. Stačí, když rozdrtíte stroužek česneku a výslednou směs nanesete na postiženou oblast. Zakryjte obvazem a nechte 20 minut působit. Poté důkladně umyjte. Metodu opakujte dvakrát denně po dobu asi jednoho týdne. Bradavice začnou bobtnat a odpadávat.

Fotografie: Pixabay

V případě jablečného octa ho stačí naředit vodou v poměru 1:1. Namočte do tekutiny vatový tampon a naneste na bradavici. Zakryjte obvazem nebo náplastí. Aplikujte po dobu několika týdnů. Již po několika dnech začnou bradavice černat, brzy odpadnou a zanechají malou jizvu. Nemusíte se ale obávat, protože jizva postupně zmizí a nezůstane po ní ani památka.

Vitamínem proti bradavicím

Rozdrťte dvě nebo tři tablety vitamínu C v misce. Přidejte trochu vody a promíchejte, abyste vytvořili hustou pastu. Směs naneste na postiženou oblast a opět zakryjte obvazem. Nejprve můžete cítit pocit pálení, ale rychle to přejde. Musíte s tím počítat, protože vitamín C je hodně kyselý. Jemným namočením bradavic do horké vody se jich také můžete snadno zbavit.

Fotografie: Pixabay

Poslední možností je obyčejná jedlá soda. Smíchejte jednu čajovou lžičku bílého octa se sodou, aby vznikla hustá pasta. Aplikujte na bradavice dvakrát denně. Nechte směs působit přes noc a druhý den ráno obvaz odstraňte. Opakujte několik dní, dokud bradavice nezmizí. Jedlá soda má antiseptické a silné protizánětlivé vlastnosti. Díky tomu může pomoci v boji proti virům, které způsobují tvorbu bradavic.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]