Test správné funkčnosti očí: Dokážete najít kočku za méně než 30 sekund? Jen 5 % lidí to zvládne

Internet je plný různých testů, které zkoušejí vaši inteligenci, postřeh nebo pozornost. Některé jsou hodně zapeklité a ne každý je dokáže rozlousknout v požadovaném čase.

Zahrajte si s námi hru na zkoušku postřehu a pozornosti. Nezabere vám to hodně času a pro svům životně důležitý orgán, jakým mozek bezesporu je, uděláte hodně dobrého. Mozek nesmí zahálet, jinak se jeho funkce horší.

Na co jsou dobré testy na zkoušku postřehu

Aby váš mozek byl stále v kondici, potřebuje nestálé stimuly, které nedají mozkovým buňkám příležitost k lenošení. Kdo se chce dožít vysokého věku v dobré kondici, měl by vedle fyzického pohybu také protrénovat mozkové závity. Jen tím si udrží mozek v činnosti. Nejlepší na toto je učení se cizím jazykům, luštění křížovek, sudoku, hádanek nebo různých zábavných testů pozornosti. Mozek funguje jako sval, čím více se trénuje a využívá, tím lépe pracuje. Zahálku mu nesvědčí.

Na obrázku je kočka

My jsme si pro vás připravili náhledovou fotografii, na které je kočka. Ale pozor, tato kočka se nikde neschovává. Normálně je viditelná. Ale tím, že fotografie je v jednom barevném odstínu stejně jako zmíněné zvíře, je těžké ho během chvilky odhalit. Když vám prozradíme, kde se kočka nachází, tak vám to pak přijde samozřejmé. Ale zkuste si na to přijít sami. A přitom si změřte čas, jak vám to bude dlouho trvat. Většině lidí, co fotografii pozorovali, to zabralo více než 30 sekund. Budete mezi nimi?

Jak cvičit postřeh

Na trénink postřehu a pozornosti jsou dobré činnosti, které vyžadují rychlé řešení problémů a krátkou reakční dobu. V životě je postřeh důležitý. Třeba řidiči se bez něho neobejdou, protože na silnicích musejí často rychle řešit různě zapeklité situace. Postřeh vám může zachránit život. Platí to i o jakékoliv manuální práce, zejména se stroji, kde je postřeh také velmi důležitý. Pro trénink rychlosti v souvislosti s vizuální činností jsou vhodné různé hříčky, kdy je třeba najít skupiny stejných prvků.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*