Optický klam, na kterém si vyláme zuby většina lidí

Tento optický klam trápí lidi po celém světě. A může potrápit i vás, pokud si věříte a myslíte si, že zde najdete to, co je na obrázku ukryto. Na první letmý pohled uvidíte přírodu. Břízy, spadané listí, různé keře a nic jiného. Kdo se ale zadívá blíže, ten může vidět ještě něco jiného. Chce to jenom trochu soustředění.

Co na obrázku hledat? Vlka

Možná vám tento optický klam půjde snadněji, když vám řekneme, co byste na obrázku měli hledat. Je to vlk. Přijde vám to podivné a říkáte si, že na fotce nikde není? Ale je. Díky své barvě se dokáže velmi dobře maskovat v přírodě. Zvláště, když se toulá po listnatém lese, kde dominují břízy. Právě jejich zbarvení je pro jeho kamufláž to pravé. I proto jste ho na první pohled nemohli vidět. Tak to zkuste na ten druhý, nebo klidně třetí, čtvrtý, nebo i pátý.

Nevidíte ho? Poradíme přibližné místo

Pokud marně pátráte po celé fotografii a stále ho nevidíte, tak vám poradíme alespoň to, jakým směrem byste se měli dívat. Bude to levá polovina fotografie. V té pravé není, zatímco v té levé stoprocentně je. Nyní jsme vám už výrazně zúžili prostor, ve kterém vlka hledat.

Pokud se vám stále nedaří, tak je tady ještě jedna nápověda, díky které se vám to dost možná už povede. Tou nápovědou je, že se nachází u jedné z bříz. Tedy přímo u jednoho stromu. A jelikož v levé části obrázku jich není zase až tolik, dost možná se vám jeho nalezení povede.

Ano, tady je!

Máte ho? Pokud ano, tak vám samozřejmě gratulujeme. Tento originální oční klam jste zvládli. A pokud jste ho nenašli, nezoufejte. Byl velmi dobře schovaný. A abyste viděli, že vám nelžeme a že se na fotografii skutečně ukrýval, tak se můžete podívat, kde přesně. Najednou jeho nalezení není tak těžké, když víte, kam přesně se máte dívat. Souhlasíte? Pokud ano, zkuste tento optický klam i na ostatních členech vaší domácnosti. Třeba jim to půjde lépe.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]