Dokážete najít ukrytou pandu na fotografii? Zatím uspělo jen 16 % Čechů

Fotografie: Canva

Děti, které se narodily po roce 1992 nedokážou pochopit, že v dříve žádný internet nebyl. Pro ně to znamená, že lidé žili mez dinosaury a mlátili se kyji.

K internetu se oficiálně Česká republika připojila v roce 1992. Od té doby jsme v tomto ohledu ušli kus cesty a dnes internet používá už většina národa. Jsou samozřejmě mezi námi lidé, kteří ho odmítají a jsou hrdi na svůj tlačítkový telefon. Ostatní s chutí používají vymoženosti, které internet nabízí. Kromě sociálních sítí a sdílení všeho možného i nemožného jsou to i různé zábavní kvízy a testy, jimiž se lidé baví. Schválně, co řeknete na následující obrázkovou hádanku.

Test vaší pozornosti

Internet má velkou výhodu v tom, že v krátkém čase dokáže zprostředkovat spoustu informací. Je tedy pravda, že pak dochází k tomu, že člověk jimi přesycen, ale jako výhoda to stále zůstává. Pokud se potřebujete na chvíli zabavit, není problém s pomocí chytrého mobilního telefon najít na internetu nejrůznější hádanky a testy inteligence či pozornosti. My jsem si pro vás připravili tento obrázek, ze kterého vás nejspíš bude přecházet zrak.

Najdi pandu na fotografii

Fotografie: Canva

Tento úkol byl pro řadu uživatelů internetu výzvou. Mezi příslušníky církve, zobrazenými na fotografii, má člověk najít pandu. Úloha vypadá na první pohled jednoduše, protože panda přece mezi nimi vynikne, když se jedná o jediné zvíře mezi lidmi. Ale opak je pravdou. Uvidíte sami, že najít ji vám zabere nějaký čas. Ale ona tam opravdu je, velmi dobře schovaná. Některým jedincům se ji podařilo odhalit do 20 sekund. Jak dlouho to bude trvat vám?

Tento typ testů je dobrý pro trénování pozornosti. Posílíte jím své pozorovací schopnosti a procvičíte mozek stejně jako svou trpělivost. Jen s ní se vám možná podaří pandu objevit. Někomu určitě bude vrtat hlavou, jak se mezi církevní hodnostáře dostala.