Záludné optické iluze potrápí mozek a zároveň vás pobaví

Mozek je aktivní nejen během dne, ale i v noci, při spánku. V nočních hodinách, kdy sníme, si třídí veškeré přijaté informace za uběhlé hodiny. Je to v podstatě taková metoda jeho odpočinku a regenerace. Při běžných denních činnostech je nutné mozek stále používat a procvičovat, abychom bylo co nejdéle vitální a mentálně aktivní.

Někteří lidé během svého zaměstnání namáhají své nervové buňky daleko častěji. Jsou to především pracovníci, kteří neustále něco vymýšlejí. Dá se říct, že jsou to lidé, kteří mají kreativní povolání, jako jsou například marketingoví pracovníci, manažeři, textaři, redaktoři a další. Pokud váš mozek není tak často namáhán, pak pro vás máme pár optických hádanek, které vaši mysl na chvíli zaměstnají.

Optická iluze s kameny

Zadívejte se na první obrázek s kamínky a oblázky, které jsou hustě umístěné. Na první pohled se zdá, že na fotografii nic zvláštního není. Ovšem když se začnete více soustředit, můžete spatřit něco zvláštního, co do obrázku tak úplně nepatří. Jedná se totiž o optickou iluzi, kterou nejspíš zhotovili zdatní grafikové.

Při pečlivém zkoumání je totiž možné vidět i obličej muže, který jako by vystupoval z fotografie. Působí to až děsivým způsobem, že? Pokud se vám podařilo najít obličej do patnácti sekund, jste velice vnímaví. Gratulujeme vám!

Skály jako dokonalé maskování

Další optickou iluzí je tato dá se říct průměrná fotografie, zachycující část skály a lesního prostředí. Při prvním kontaktu s obrázkem asi nespatříte nic neobvyklého. Ve vyobrazení těchto přírodních krás se však skrývá něco, co byste skutečně nečekali. Zaměřte svůj zrak na prostřední část skaliska a snažte se rozklíčovat jednotlivé detaily.

Zřetelná je především noha dané osoby. Ano, ve fotografii se nachází maskovaná žena, která u skal sedí. Už ji vidíte? Tato hádanka je poněkud složitější než ta předchozí. Povrch těla je totiž zbarven zcela identickým odstínem, jako mají skály.

Fotografie: Youtube Screen