Otestujte svůj zrak a pozornost. Vetřelce na obrázcích zvládnou najít jen ti nejlepší

Fotografie: Pixabay

Podívejte se na tyto čtyři obrázky. Najdete mezi spoustou stejných emotikonů ty, které se liší od ostatních? Testovací obrázky jsou seřazeny od nejlehčího po nejtěžší.

Náš zrak je jedním z nejdůležitějších smyslů. Většina lidí, kteří ho mají v pořádku, si nedokáže představit, co by bez něj dělala. Ale jsou situace, kdy se na svůj zrak spolehnout nemůžeme. Mezi takové případy patří především optické klamy. Ty jsou pro nás mnohdy oříškem právě proto, že má náš mozek tendenci věci, které vidí oči, zjednodušovat. Proto se na první pohled může zdát, že jsou na obrázcích všude stejné emotikony, ačkoliv jsou mezi nimi ukrytí smajlíkový vetřelci.

Najdete vetřelce mezi roztomilými kočkami?

Tyto obrázky mají za úkol otestovat váš zrak, pozornost a soustředěnost. Málokdo se na ně podívá a okamžitě si všimne rozdílu, který tam je ukrytý.  Většině lidí prostě přijde, že jsou všechny stejné. Ale není tomu tak. Zkuste se soustředit a najít toho vetřelce mezi rozzlobenými kočkami.

Fotografie: CanvaPhotos

Pokud jste posunuli k tomuto odstavci, pak jste nejspíš už objevili odlišnou kočku. Ve druhém sloupci třetí zleva totiž není rozzlobená kočka, ale taková, která posílá pusinku. Jestliže jste na ni přišli, pak vám gratulujeme, prošli jste prvním levelem. A můžete pokračovat dále.

Všude samí velbloudi. Nebo ne?

Tímto jste postoupili do druhého kola očního testu. Je o něco těžší než byl ten první. Ale stále byste měli vetřelce objevit poměrně rychle. Nevadí, že to není na první pohled, ale čím dříve, tím lépe. Pokud nemůžete nic najít tak se více koncentrujte a soustřeďte na to, co vidíte.

Fotografie: CanvaPhotos

Super, paráda. Opět jste našli. Pokud jste koníka neobjevili, tak si z toho nic nedělejte. Správnou odpovědí je, že mezi velbloudy je na konci první řady, tedy první zprava, kůň. Gratulace těm, kterým se to podařilo a hurá do dalšího těžšího levelu.

Objevíte co je mezi pejsky špatně?

Pokud jste se dostali až sem a doteď vám to přišlo snadné, pak možná pro vás v tento moment začíná opravdová výzva. Jsme ve třetím levelu, tedy již předposledním. Vidíte vetřelce hned na první pohled? Pokud ne nevadí, pořádně si prohlédněte celý obrázek.

Fotografie: CanvaPhotos

Blahopřejeme právě jste prošli i předposledním testem. Zdál se vám těžký? Pokud se vám nezadařilo nezoufejte. Řešením je pes s hlavičkou kočky v pátém řádku a třetí zleva. Zda vám to opět přišlo snadné, tak rovnou pokročte k dalšímu a poslednímu obrázku.

Kolik odlišností najdete mezi šneky?

Poslední obrázek je jiný v tom, že tu není pouze jeden vetřelec. Takže je vaším úkol najít, nejen jak vypadají, ale také kolik jich je. Tento poslední a tedy nejtěžší level by měl být aspoň menší výzvou pro každého. Tak co, našli jste? Kolik času vám to zabralo?

Fotografie: CanvaPhotos

Tak přece jenom. Test máte zdárně za sebou. Zakončili jste úspěchem, jestliže vaše odpověď byla, že jsou 4. První na konci prvního řádku. Druhý ve druhém řádku sedmý zleva. Třetí ve čtvrtém řádku a třetí zprava. A čtvrtý a poslední vetřelec byl druhý zleva v řádku pátém. Tak jak se vám test povedl? Sami si dle svého výsledku vyhodnoťte, na čem byste měli ještě zapracovat.

Zdroj: VeryWellMind

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]