Najdete do 10 sekund motýla na optické hádance? Dobře se podívejte, je to jinak než si na první pohled myslíte

test motýl

Hříčky, testy, hádanky a rébusy. Momentálně jeden z nejčastějších obsahů na internetu včetně sociálních sítí. Tentokrát bude několik zmatených zvířátek hledat motýla.

Tyto pestrobarevné zástupce hmyzí říše má rád snad každý. Milujeme je pozorovat doma na zahradě, ve veřejných parcích nebo kdekoli jinde. Od droboučkých motýlků po ty největší na světě, tento hmyz zkrátka přidává celému světu trochu veselých barev. Co dalšího je s těmito tichými příjemnými společníky spojeno? Že jsou jich tisíce druhů asi nikoho nezaskočí, ale víte třeba, jak se říká jejich hejnu? Nebo kolik křídel mají v dospělosti?

Dvě desítky tisíc a kaleidoskop

Motýli jsou okřídlený hmyz, který přichází v mnoha barvách, velikostech a vzorcích. A po celé planetě jich najdete cca 20 000 různých druhů. Větší koncentraci fauny na jednom místě obvykle říkáme hejno. U některých druhů se však názvy liší a právě u motýlu je to kaleidoskop. Někdy je to armáda, jindy křídlo. Nezáleží přitom na motýlech, ale na konkrétní situaci. Teď se pozorně podívejte na obrázek s květinami a najděte mezi nimi motýla.

test motýl zadání

Jedna z nejvíce fascinujících věcí na motýlech obecně jsou 4 oddělená křídla. Těm u hlavičky říkáme přední, těm u zadečku zadní. Zabarvení je způsobeno droboučkými šupinami, které se navzájem překrývají a vytváří ony fantastické vzorce. Samotná křídla jsou ovšem zcela průhledná. Barvy, které na nich vidíme, jsou jednoduše způsobeny odrazem světla na oněch droboučkých šupinách. Křídla tvoří chitin, ze kterého jsou postavena i těla hmyzu.

Nejmenší motýl světa

Druh Western Pygmy Blue má rozpětí křídel jen 1,27 centimetrů, což ho činí nejmenším druhem planety. Můžete ho najít v alkalických oblastech jako jsou pouště, slané bažiny a pustiny Severní Ameriky. Stejně tak se s ním setkáte na Havaji, v Perském zálivu nebo částech Saúdské Arábie. Největším kusem je Ptakokřídlec Alexandřin s rozpětím křídel přes 25 centimetrů. Jestli jste dosud nic nenašli, zaměřte se na levý horní roh obrázku.

test motýl řešení

Krásou motýlího pokolení je také skutečnost, že je najít na všech světových kontinentech vyjma Antarktidy. Mohou tak přežít prakticky ve všech podmínkách od tropických oblastí po deštné pralesy, běžné lesy, bažiny či pouště. Nejvíce se jim však daří v teplých oblastech, proto tedy absence Antarktidy. Během zimy buď hibernují, nebo se vypraví někam za teplem. Krom toho také žijí z nektaru květin a těch na Antarktidě zrovna moc není.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*