Malé procento lidí dokáže na fotografii najít dokonale ukrytou ženu. Patříte do skupiny bystrých jedinců?

Fotografie: Depositphotos

Toto je opravdový test, který prověří jak váš zrak, tak i pozornost. Nalézt maskovanou ženu na obrázku je nelehkým úkolem. Pouze malému procentu lidí se to podaří.

V lidské povaze je zabudována zvědavost, a proto tak rádi luštíme rébusy a hádáme hádanky. Optické klamy a výzvy pro náš zrak jsou zrovna tak oblíbené. Na tomto obrázku si nejspíše na první pohled ničeho nevšimnete a pokud bychom vás neupozornili, že se tam někdo skrývá, asi by vás to ani nenapadlo. Naleznete onu schovanou ženu?

Záludnosti pro náš zrak a optické klamy

Náš mozek má zkrátka tendenci věci hodně zjednodušovat. Není totiž možné, aby se soustředil na všechny věci najednou a ve stejné míře. Tudíž něco se upřednostní a něco zase upozadí. Proto není ani tak těžké náš zrak a mozek oklamat a poplést. Internet je plný takovýchto klamných obrázků.

Fotografie: Freepik

Některé klamy rozpoznáme ihned a nad jinými si zkrátka budeme lámat hlavu. Náš mozek totiž vidí spíše to, co vidět chce, než to, na co ve skutečnosti upíráme svůj zrak. Tento obrázek je zrovna dobrým příkladem. Kdybychom vám neprozradili, že je na něm něco v nepořádku, nejspíše byste si ničeho nevšimli.

Podzimní krajina a stará brána, nebo ne?

Na první pohled tato fotografie oklame snad úplně všechny. Koho by napadlo, že je na ní zachyceno mnohem více, než jsou stromy se zežloutlým listím a stará brána. Tato fotografie není jen snímkem krajiny, ale navíc i takovým optickým klamem. Na obrázku je totiž zamaskovaná žena. Všimli jste si jí?

Fotografie: CanvaPhotos

Je velice dobře zamaskovaná, že téměř naprosto splývá se svým okolím. Už ji vidíte? Pokud ne, snažte se soustředit a prohlédněte si fotku pořádně, jistě si jí všimnete. Nápovědou může být, že je v blízkosti stromu, tedy přímo u začátku jeho kmene. Dolní končetiny ženy ladí s listy na zemi a horní polovina zase se samotným kmenem.

Přesvědčivé zamaskování ženy je dílem Jörga Düsterwalda

Tento německý umělec je znám především pro své neobyčejné malby, které však nenajdete na plátně, ale na lidském těle. Ty potom umístí do prostorů, kde naprosto splynou se svým okolím, a z určitého úhlu je velice těžké rozpoznat siluetu postavy. Lidé jsou maskováni jak v přírodě, tak i v interiéru či u abstraktního umění.

Fotografie: Pixabay

Díky jeho talentu jsou jeho malby vždy velice povedené a pouze zřídka osobu na obrázku odhalíte úplně okamžitě. Většinou vám to pár momentů zabere. Na sociálních sítích jsou jeho díla dost oblíbená, a to díky své nevšednosti. Navíc lidé se rádi pobaví hledáním skrytých postav na obrázcích.

Zdroj: VeryWellMind

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]