Málokdo je schopen nalézt všechna zvířata na obrázku do jedné minuty. Ideální způsob, jak trénovat mozek a postřeh

Fotografie: Canva Photos

Dokážete se soustředit? Především lidé pracující pod tlakem nebo při větší únavě se těžko soustředí a mívají potíže s pamětí. Už z toho důvodu je nutné kognitivní funkce mozku trénovat a předcházet tím ztrátě paměti a dalším civilizačním onemocněním.

Možností je mnoho, někdo trénuje mozek luštěním křížovek nebo sudoku, jiný zase pomocí různých obrázků. Vyzkoušejte svůj postřeh a pozornost na tomto obrázku, kde se skrývají 4 různá zvířata. Najdete je všechny v časovém limitu 60 vteřin?

Fotografie: Canva Photos

Světelné klamy a iluze

Obrázkové hádanky tohoto typu jsou velmi oblíbené, protože vytvářejí iluze, které mohou mozek při hledání odpovědí oklamat. Z toho důvodu je nutné se dobře soustředit a zaměřit se na barvy, lom světla nebo určité geometrické tvary.

Díky těmto informacím pak může mozek zpracovat obraz, který nemusí znázorňovat skutečnost. Právě v tomto obrázku krajiny moře s loděmi, útesem a domkem se skrývají čtyři neviditelná zvířata. Kde se skrývají a která to jsou?

Trénujte pozorovací smysl

Výhodu při hledání zvířat budou mít lidé, kteří se s tímto typem obrázku již setkali a dokáží se soustředit na různé detaily, stíny nebo nuance, které mohou prozradit, kde se zvířata nacházejí. Mozek totiž lze trénovat stejně jako pozorovací smysl, díky tomu pak je snazší interpretovat obrázky nebo různé obrazce a dát jim pravý smysl.

Při pohledu na obrázek si proto detailně prohlédněte různé kouty, rýhy, vlny nebo reliéf, který by mohl prozradit zvířecí úkryt. To vše však musíte stihnout v časovém limitu.

Fotografie: Canva Photos / Edit

Plameňák, antilopa, netopýr a liška

Čas vypršel. Našli jste všechna zvířata? Zatímco plameňák se nachází na pláži mezi kameny v ležící poloze, ostatní tři zvířata se nacházejí v reliéfu skalního útesu

Jedná se o antilopu, netopýra a lišku, při pozorném zkoumání zjistíte, že zvířata zabírají velkou část obrázku a stačí se jen dostatečně soustředit pro jejich nalezení. V případě, že jste některá zvířata nenašli, nezoufejte, pozornost lze těmito úkoly vycvičit a příště budete úspěšnější.

Zdroj: VeryWellMind

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]