Skvělé cvičení pro trénink mozku: Úkolem je najít všechna písmena S mezi číslicemi 5 za pouhých deset sekund

Fotografie: CanvaPhotos

Kvízy, rébusy, křížovky a testy jsou velice populární pro procvičování jednoho z nejdůležitějších orgánů v těle – mozku. Zkuste na obrázku najíst co nejvíce písmen S za pouhých 10 vteřin.

Mozek je neuvěřitelný orgánem, má jedinečnou schopnost se postupem času učit a růst, jedná se o proces, který se nazývá plasticita mozku. V podstatě se jedná o označení pro vývoj změn v mozku v průběhu života člověka, ale i zvířete. Je to důkaz toho, že se mozek vyvíjí i v dospělosti. Ovšem aby něco takového bylo možné, musí mozek pravidelně trénovat.

Cvičení zlepšuje kognitivní funkce

Je to jako s každým tréninkem. Když cvičíte celé tělo, cítíte, jak se tvarují svaly a zlepšuje vaše fyzická kondice. Najednou jste schopní zvládnout to, co dříve nebylo možné. U mozku tomu není jinak. Výzkum ukázal, že pravidelné fyzické cvičení je způsob, jak zlepšit kognitivní funkce, jako je paměť, řešení problémů, koncentrace a pozornost.

O svůj mozek se musíte starat

Člověk vždy musí svůj mozek trochu popostrčit, aby rostl. Pomoci mu k tomu. Proto je dobré zvolit si občas novou aktivitu, která zapojí váš mozek, aby se naučil něco nového, a dá vám šanci se celkově rozvíjet. Nemůžete zlepšit svou paměť, pokud s ní nebudete pracovat. Čím více času věnujete aktivitě mozku, tím více výhod z toho pro vás vyplývá.

Fotografie: CanvaPhotos / Edit

Křížovky, rébusy a kvízy

Rádi luštíte křížovky? Nebo hledáte řešení různých úkolů, nad kterými musíte nějakou dobu přemýšlet? To je to pravé pro vás mozek a všechny funkce s ním spojené. Nejde pouze o to, že vám to bude lépe pálit, ale pravidelným tréninkem mozku také můžete oddálit nebo zcela předcházet nástupu demence či Alzheimerovy choroby.

Kolik písmen S najdete na obrázku?

Abyste procvičili svůj mozek, začněte s dnešní výzvou. Kolik S mezi číslicemi 5 jste schopní najít za pouhých 10 vteřin? Pokud jste jich našli celkem 9, můžete se radovat. Pokud ne, nemějte obavy, testů a kvízů k trénování jednoho z nejdůležitějších orgánů v těle je nespočet. Výše najdete řešení. Nevzdávejte se a cvičte i nadále. V budoucnu si sami sobě poděkujete, že jste vytrvali.

Zdroj: VeryWellMind

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]