Test postřehu a orientace: Najdete všechna skrytá „O“ mezi „Q“?

test zadání

Na obrázku jsou v několika řadách písmena „Q“. Vaším úkolem bude, najít mezi nimi písmeno „O“. Prozradíme, že se tu skrývá více než jedno. Najdete je všechna?

Tento test procvičí váš postřeh. Vizuální hádanky však nejsou jen zábavné. Pokud se jejich řešení věnujete často, posilujete tak zároveň mozek. To má vliv na řadu funkcí, které mohou usnadnit i praktický život. Můžete tak zbystřil svůj úsudek, zdokonalit svoje duševní schopnosti nebo vylepšit koncentraci a paměť. To se pozitivně odrazí ve vašich každodenních aktivitách.

Najděte je všechna

Tato hádanka spočívá v tréninku postřehu a bystrosti. Na obrázku vidíte mnoho písmenek „Q,“. Na první pohled se zdá, že zde nic jiného není. Když se však podíváte pozorněji, zjistíte, že jsou zde schovaná i písmena „O“, která mozek v první chvíli automaticky čte jako „Q“. Jednoduše si tak usnadňuje práci. Donutit jej soustředit se na detail můžeme až mi.

Dejte tak svému mozku pokyn, aby „uviděl“ skrytosti, které v první chvíli přehlédl. Někdo nejspíš nebude mít problém a velmi rychle vyhledá všechna odlišná písmena. Některým to však bude trvat déle. Máte-li mozek v optimální kondici, nemělo by vám to zabrat více než 15 vteřin. Jakou strategii zvolíte je na vás.

Můžete očima putovat po řádcích. Tento způsob bude trvat déle, ale nakonec bude spolehlivější, protože se vám podaří odhalit všechna písmena „O“. Mnohem rychlejší je varianta, kdy se na obrázek podíváte jako na celek a necháte písmenka „O“ jakoby vystoupit z obrazu. Můžete je tak najít během několika málo vteřin. Zároveň se však může stát, že vám některé z nich unikne. Obzvlášť pokud nevíte, kolik jich v obrázku máte hledat.

Řešení. Kolik „O“ jste našli?

Zvládli jste to do 15 vteřin? Pokud ano, tak gratulujeme, váš mozek funguje optimálně. V obrázku jsou celkem tři písmena „O“, která jste měli vyhledat. Pokud se vám to nepovedlo v časovém limitu, tak nezoufejte. Nejspíš se řešení podobných vizuálních hádanek často nevěnujete. Mozek je sval a tak se dá trénovat stejně jako svaly v posilovně.

test výsledek

Dopřejte mu dostatečný přísun aktivity, kterou musí řešit. Hádanky a hlavolamy jsou mnohem zábavnější způsobe, jak mozek potrénovat, než se například učit něco nazpaměť. Stejně jako cvičení těla se vám cvičení mozku odvděčí. A to především, když tělo začne stárnout. Stejně jako člověk, který se nevěnoval fyzické aktivitě, přijde mnohem dříve o fyzickou kondici, netrénovaný mozek bude zase více podléhat zapomínání a zhoršení kognitivních funkcí, než ten, kterého jste nenechali zahálet.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*