Omalovánky pro dospělé zklidňují i léčí. Odborník prozradil, na co všechno mají vliv

Fotografie: Pixabay

Všichni známe omalovánky a pamatujeme si je z dětství. Někteří je kupují svým dětem. A co tak zkusit omalovánky pro dospělé? Omalovánky mají za úkol u dítěte zlepšit dětskou představivost a zkoordinovat zrak s rukou. Ovšem omalovánky prospívají i dospělým.

Díky vědomému soustředění zapomínají alespoň na chvíli lidé na všední starosti. Omalovánky tak zmírňují napětí, stres, úzkost i bolest. Přinášíme vám 5 důvodů, proč si omalovánky pořídit. A protože Vánoce klepou na dveře, můžete je věnovat jako dárek i někomu blízkému.

Zklidnění mysli

Díky vykreslování (čárka sem a čárka tam) přestává být mysl ostražitá a automaticky přechází do módu relaxace. Mimo to záleží také na používaných barvách. Některé zklidňují, jiné naopak probouzejí energii a aktivitu.

Lepší spánek

Když si večer budete hodinku takto čárat a mobil či notebook vyměníte za omalovánky, vyhnete se negativním dopadům modrého světla, čímž se zlepší kvalita vašeho spánku.

Fotografie: Pixabay

Probudíte kreativitu

Tvrdíte, že neumíte kreslit? Pak o to víc zkuste kouzlo omalovánek pro dospělé. Zvlášť ty složitější dokáží probouzet hravost a kreativitu. Čím častěji budete pobývat ve společnosti pastelek, tím dříve probudíte kreativitu a začnou vás napadat i vlastní projekty.

Mozek v lepší kondici

Výtvarná činnost funguje jako bezvadný tréning kognitivních funkcí. Přispějete ke svěží mysli a zdravějšímu stárnutí. Denně se při běžných činnostech využívá pouze část mozku, což mu velmi neprospívá a zmenšují se jeho funkce. Vykreslování však zaměstná i jeho další funkce.

Forma meditace

O prospěšnosti meditace jste již určitě slyšeli mnoho. Některým může meditace připadat složitá, protože se nedokáží oprostit od starostí a vypnout. Omalovánky vám s tímto pomohou. Vybarvování je vlastně forma meditace, díky které trávíte čas jen sami se sebou a uvolníte se. Vyprázdníte svou mysl, která může odpočívat a čerpat energii.