Ukryté zvíře na obrázku dokáže během několika vteřin nalézt jen malé procento bystrých lidí

Fotografie: Getty Images

Obrázek dvojího významu

Když se na poprvé podíváte na přiložený obrázek, neuvidíte zřejmě nic neobvyklého. Vyobrazuje jakousi hlavu postaršího vrásčitého muže s velkým nosem a plnovousem. Autor jej ovšem namaloval tak, že má dvojí význam. Dokážete z obrázku vyčíst i psa ohlodávajícího kost? Není na tom nic složitého. Nahlédněte na optický test z mnoha různých úhlů a na výsledek brzy přijdete.

Řešení optického testu

Podívali jste se na obrázek hlavy muže skutečně z mnoha různých úhlů? Jestliže ano, měli byste již vědět, jaké je řešení. V opačném případě vám napovíme. Zkuste vyobrazení otočit vzhůru nohama.

Fotografie: Getty Images

V ten moment se vám před očima objeví chundelatý pes, hryzající velkou kost. Jak úžasné, že? Znáte další obdobné optické klamy? Svou představivost můžete potrénovat na mnoha jiných, které jsou dostupné volně na internetu. Zabavíte tak nejen sebe, ale i své děti, pokud máte.

Fotografie: Getty Images

Optické klamy všude kolem nás

S optickou iluzí neboli klamem se můžete vcelku jednoduše setkat i ve volné přírodě. Mistry „maskování“ jsou především zvířata (například psi, kočky, divoká zvěř, ptáci). Některá doslova splývají s okolním prostředním, a tak je nelze na poprvé spatřit pouhým okem. Je potřeba větší soustředěnosti a vnímavosti.

Velmi známým optickým klamem pak bývá takzvaná fata morgana (nejčastěji k ní dochází na pouštích). Ta je způsobená lámáním slunečních paprsků a následným zrcadlením odrazu. Projevit se může kromě jiného i na rozlehlé vodní ploše (oceán, moře). V dáli tak lze spatřit leckdy jakoby vznášející se lodě ve vzduchu, přitom se normálně plaví na vodě.

Obloha dokáže vykouzlit neuvěřitelné obrazce

Dalším prostorem, kde můžete spatřit fascinující optické iluze, je obloha. Musí být však jasnější. Oblaka jsou přímo kouzelníky v tomto směru. Zapojit můžete při pozorování oblohy svou fantazii naplno. Někomu mohou připomínat načechrané obláčky kopec šlehačky, jiný v nich zas vidí anděly nebo pohybující se zvířata. A co je hlavní, úžasné obrazce na nebi dělají radost nejen nám dospělým, ale i dětem. Zabavit se tedy může při jejich sledování celá rodina.

Zdroj: VeryWellMind

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]