Optický klam dokáže pobavit, ale i potrápit mozkové závity

Optický klam pobaví, potrápí mozkové závity a také vám může ukázat, zda patříte do skupiny běžných, nebo naopak výjimečných lidí. Toto zjistit touží jistě každý a vy stoprocentně nebudete výjimkou. Podívejte se s námi na tento, která zaujme svou jednoduchostí na první pohled, ale i svou složitostí s ohledem na to, co zde máte hledat.

Obrázek s jedním písmenem?

Tento optický klam vypadá na první pohled velmi jednoduše. Je na něm modré pole, na kterém jistě vidíte písmeno W. To má žlutou barvu. Na první pohled se může zdát, že tam jiné písmeno ani není. Ono W se totiž slívá a tak to vypadá, že v každém řádku ani jiné písmeno není. Je tomu skutečně tak? Realita je trochu jiná, jelikož zde najdete ještě jiné písmeno.

Co máte hledat?

Chcete to zkusit a najít i jiné písmeno? Pokud ano, tak vám poradíme, že tím písmenem, které byste měli hledat je písmeno M. Ano, právě to tento optický klam někde ukrývá. A abyste to měli o něco lehčí, tak vám řekneme, že jedno toto písmeno je už v prvním řádku. Pokud jásáte, že ho máte, tak se neradujte přednostně. Je to přece jenom trochu těžší, než se zdá, jelikož daných písmen je zde více. Konkrétně jich je 10. I když to tak nemusí vypadat, tak se zde tento počet skutečně ukrývá. Už to chce přece jenom trochu soustředění, aby se vám povedlo je všechny bez problémů najít.

Najdete je všechny?

Takže už víte vše. Máte před sebou optický klam, u kterého to vypadá, že zde jsou jenom písmena W. Realita je ale taková, že se zde skrývají ještě jiná. Tedy jedno jiné, konkrétně potom písmeno M. A také zde není jenom jednou, ale je jich zde deset. Důkladně se podívejte na obrázek a zkuste je najít všechny. Nebo se k tomuto počtu alespoň přibližte. Pokud se vám to povede, gratulujeme. Pokud ne, nezoufejte. Na obrázku níže uvidíte, kde všude se toto písmeno skrývalo. Když víte kde hledat, už to není tak těžké, že ano?

Fotografie: The Minds Journal

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]