Pokud dokážete vyřešit tento optický klam, zařadíte se do malé skupiny lidí, která má skvělý zrak

Fotografie: Freepik

Spousta lidí se ve svém volném čase uchyluje k tomu, že řeší různé křížovky a rébusy. Mezi ně patří i oční testy, které kontrolují naši pozornost, ale i rozlišování barev.

Na internetu koluje velké množství různých výzev, kterých se lidi ochotně účastní. Mezi jednu z takových patří i oční test, jenž zkoumá schopnost našich očí odlišit barvy. V malém nepřehledném obrázku máme za úkol najít skryté číslo nebo tvar. Záleží ale také na naší rychlosti, tento test totiž ověřuje naše pozorovací schopnosti. 

Fotografie: Pexels

Zrak je velmi důležitým smyslem 

Principem testu je trénování našeho zraku. Naše oči se během dne dostávají do řady různých situací a v posledních letech jsou více namáhané. Je to hlavně z toho důvodu, že velkou část dne jsou vystaveny záření obrazovek. Mnohem častěji se rovněž objevují oční vady. Lidé si brýle často pořizují také z důvodu ochrany – pokud totiž trávíte celý den za počítačem, je vhodné pořídit si speciální skla, která jsou schopná odrážet modré světlo produkované obrazovkami.

Fotografie: Pexels

Negativní vliv na náš zrak má ale také znečištěné ovzduší a nedostatečně osvětlená místnost. Častým příznakem, který u sebe můžeme zaznamenat, je pálení a svědění očí. K tomu dochází v případě, že rohovka našeho oka není dostatečně zvlhčená. Dlouhém trvání tohoto problému může vést ke vzniku závažných očních onemocnění, jejichž léčba může být zdlouhavá a finančně náročná.

Moderní doba nám dává nové možnosti

Naštěstí se spolu s problémy vyvíjí také možnost jejich kompenzace. Dnes už se nemusíme spoléhat pouze na brýle, ale můžeme v případě oční vady sáhnout po kontaktních čočkách, případně podstoupit laserovou operaci. Mnoho lidí naopak brýle volí jako součást svojí image, a tím nevědomky svůj zrak chrání. Pojďme se ale podívat na jednoduchý test, který během chvilky prověří, jak na tom vlastně náš zrak je. 

Fotografie: CanvaPhotos

Na obrázku výše je na první pohled viditelná červená plocha. Je zapotřebí se soustředit a pokusit se najít i něco dalšího. Podle toho totiž poznáme, jak na tom naše oči jsou. Pokud na obrázku dokážete najít něco jiného než červenou plochu, sdílejte tento objev se svými přáteli a uvidíte, jestli se shodnete. Tento test nenahrazuje návštěvu odborného lékaře, slouží jen pro naši představu.

Zdroj: Redakce