Bezdomovce odmítli obsloužit v několika restauracích, následujícího dne byli jejich manažeři nemile překvapeni

Fotografie: Depositphotos

Většina manažerů nevidí ve své restauraci lidi z ulice ráda. Tentokrát se jim však vyhození jednoho staršího bezdomovce opravdu nevyplatilo.

Většinou bývají lidé bez domova terčem posměšků nebo alespoň přehlížení, jen málokdo se jim snaží opravdu pomoci. Ne vždy je však všechno tak, jak se na první pohled zdá. Co byste dělali, kdybyste byli manažery restaurace a přišel se k vám najíst na první pohled zanedbaný bezdomovec? Takovou otázku si položil i majitel jednoho restauratérského řetězce.

Test, který přinesl nečekané výsledky

Bohužel tento pán na tom nebyl ve svých 70 letech se zdravím právě nejlépe. Dostihla ho rakovina. Věděl, že vedení svého milovaného podniku musí někomu předat. Jenže komu, když si pro samou práci neudělal čas na založení rodiny? Mezi svými manažery si vybrat nedokázal, a proto se rozhodl je podrobit jednoduchému testu.

Fotografie: Depositphotos

Sehnal si na první pohled obnošené oblečení a svého kamaráda požádal, aby ho namaskoval jako bezdomovce. Naučit se chovat jako člověk z ulice už poté nebylo příliš těžké. A v tomto převleku se vydal postupně do všech svých podniků.

V restauracích ho čekalo nepříjemné překvapení

Pokaždé se usadil ke stolu a žádal o něco k jídlu. Jaké však bylo jeho překvapení, když ho ze všech podniků postupně vyhodili sami manažeři restaurace. Ze všech – až na jednu. Tam se konečně najedl a získal čas k přemýšlení.

Fotografie: Pixabay

Bylo mu jasné, že takto by se asi lidé k jiným lidem chovat neměli. Rozhodl se proto ze svého malého testu vyvodit závažné důsledky, o kterých se měli jeho manažeři dozvědět hned následující den. Všechny si je totiž pozval k sobě.

Poučení udělené starým bezdomovcem

Předstoupil před ně přesně tak, jak ho mohli během předešlého dne vidět v restauraci. Řekl jim, že dlouho přemýšlel nad tím, komu by měl svůj řetězec restaurací odkázat. Ve většině z nich se ovšem zklamal, protože se jejich názory nesešly s těmi jeho. Jen jeden jediný muž projevil dobré srdce a bezdomovce obsloužil. Jmenoval se Adam a právě on získal od svého šéfa ony pomyslné klíče k vedení firmy.

Fotografie: Depositphotos

A ti ostatní manažeři? I když se snažili vymlouvat a omlouvat, nepomohlo jim to. Bez pardonu skončili na dlažbě. Přesně tak, jak to předtím udělali s oním bezdomovcem. Můžeme jen doufat, že si z toho vezmou poučení, a že se od nich něco naučí i další manažeři podniků napříč státy i kontinenty. Svět by pak byl opět o kousek lepším místem k životu.

Zdroj: UberAlles