Kadeřník nabízí své služby zdarma pro lidi, kteří to potřebují nejvíce. Tito bezdomovci jsou k nepoznání

Fotografie: Freepik

Kadeřník se rozhodl nabídnout bezdomovci bezplatnou úpravu vlasů a vousů. Nakonec se z toho stal projekt s dobrým srdcem, který pomohl už mnoha lidem žijícím na ulici.

Vzhled člověka je první, na co narazíme při setkání. Není tedy divu, že lidi posuzujeme dříve, než je poznáme. Z úpravy zevnějšku toho můžete mnoho vyčíst. Je tedy logické, že potkáte-li člověka zanedbaného, bez domova, uděláte si o něm jasný obrázek. Ale to, co vidíte navenek, může být velký klam. Důkazem toho je bezdomovec, který pod rozcuchanými vlasy a neupraveným plnovousem skrývá velice sympatickou tvář.

Známý kadeřník změnil bezdomovci život

V roce 2015 se Joshua Coombes rozhodl nabídnout své kadeřnické služby muži, jehož často potkával na ulici. Bylo zjevné, že nemá kam jít a žije bez domova. Joshua chtěl tomuto muži dopřát druhou šanci, nakonec jeho iniciativa přerostla v projekt, kdy Joshua bezdomovcům nabízí bezplatné stříhání vlasů, což jim poskytuje nečekanou příležitost, jak na své okolí působit důstojným dojmem, jak uvádí server OnlineNytt.

Jedním z mnoha mužů, kterým Joshua pomohl, byl i Monty. Roky strávil na ulici, vlasy měl dlouhé a špinavé, stejně tak si i jeho vousy žily vlastním životem. Ovšem po zásahu Joshuových šikovných rukou před vámi náhle stál zcela jiný člověk. Monty odhalil usměvavou tvář, nikdy byste neřekli, že tento muž žije už tolik let v ulicích Sydney. Proměna byla pro Montyho symbolem nových začátků a naděje.

Nečekal takový zájem

Joshuova práce ukázala, jak silné mohou být drobné soucitné činy a jak hluboký a trvalý dopad mohou mít na životy jednotlivců. Nikdy nečekal, že o jeho projekt, kdy bezdomovcům poskytuje více než jen nový účes, bude takový zájem. „Když sedíte na ulici, nový účes není první věc, na kterou ráno myslíte. Přemýšlíte, kde seženete jídlo nebo kde strávíte noc. Takže když jsem vyšel na ulici a nabídl stříhání, nečekal jsem, že o to bude takový zájem,“ uvedl Joshua pro britský list TheGuardian.

Pod autem našel ležet opuštěného psa. Čtyřnohý bezdomovec díky jeho pomoci našel novou rodinu

Joshua světu ukazuje sílu, jakou může mít vzhled člověka na jeho okolí. Obyčejná úprava vlasů a vousů může člověku umožnit najít si práci a dostat se tak ze svízelné situace. Jsou to maličkosti, jakými dnes a denně působíme na lidi kolem sebe a které určují naši budoucnost. O proměnách jsme toho na SvětěKreativity již napsali hodně, většinou se týkají žen, které už nebaví několik let stejný vzhled. Psali jsme třeba o ženě, která díky změně vzhledu omládla snad o 20 let.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*