Hravý test všímavosti: Chyby na obrázcích zvládne do 1 minuty najít jen mizivé procento lidí

Fotografie: Depositphotos

Mnoho lidí si velmi oblíbilo různé testy na vnímavost. A není divu, protože po nějaké době uvidíte, že se v tom jen a jen zlepšujete.

Trénink všímavosti podporuje soustředění a jasnost. Ale rozptýlení je tak mocný zvyk, že i když jdete, jíte a nebo cestujete, vaše mysl je obvykle na úplně jiném místě. A jak tedy můžete trénovat všímavost a naučit se být v přítomnosti? No to jsou dobré právě tyto testy, musíte se totiž soustředit pouze na jednu věc a nenechávat se rozptylovat.

Najděte za minutu číslo 3030

Podívejte se na obrázek. Vidíte, že se na něm vyskytují pouze čísla 3 a 0. Ale na první pohled rozhodně nenajdete číslo 3030, protože toto číslo se tam nachází pouze jednou. Může váš uklidnit, že na to máte celou minutu, takže se pořádně nadechněte a začněte se soustředit.

Fotografie: CanvaPhotos

Řešení 1

Asi jste už přišli na to, že se musíte koukat všemi směry, abyste ho našli. Toto číslo se nachází ve spodní části obrázku na pravé straně. A jde směrem dolů. No, podívejte se sami.

Fotografie: CanvaPhotos

Najděte 2 odlišné tváře za minutu

Pokud vám první test přišel jednoduchý, možná vás potrápí tento. Na obrázku se nachází mnoho ženských tváří a vaším úkolem bude najít dvě mužské. Je to opravdu docela náročné, takže se musíte pořádně soustředit.

Fotografie: CanvaPhotos

Řešení 2

Tak co, našli jste? Už asi vidíte, že dvě mužské tváře se nachází v prvním a v posledním řádku. Možná jste si jich ani nevšimli, protože pokud se pořádně nesoustředíte, neuvidíte žádný rozdíl. Dalo vám to zabrat nebo to pro vás bylo jednoduché?

Fotografie: CanvaPhotos

Najděte smutného smajlíka

Tak a teď přichází ten nejtěžší test, který jen tak někdo nezvládne. Na obrázku je totiž několik smutných smajlíků, ale když se podíváte pořádně, možná uvidíte, že na jednom je něco trošku jinak. Takže se uvolněte a začněte se soustředit. Pokud ho najdete, klobouk dolů.

Fotografie: CanvaPhotos

Řešení 3

Pokud se vám podařilo najít rozdílný obrázek, tak jste opravdu všímaví. Pokud ne, nic se neděje. Rozdílný obrázek se nachází uprostřed obrázku, níže je zakroužkovaný. Ale tentokrát to bylo opravdu velice složité, takže to zvládne jen opravdový odborník.

Fotografie: CanvaPhotos

Zdroj: VeryWellMind