Kočku na obrázku nalezne jen malé procento lidí, kteří mají nadstandardně rozvinutou všímavost

Fotografie: Imgur/Maya

Karanténu můžete přežít v přátelském, zábavném a pozitivním duchu. Je velmi pravděpodobné, že jste v minulosti neměli čas na zábavu na internetu, ale teď máte. Vyzkoušejte si test pozornosti, který vás pobaví, ale zároveň možná bude i trochu frustrovat.

Nemusíte se ale obávat, protože jde především o zábavu, takže to neberte tak vážně. Jedná se o další možnost, jak se můžete během těchto těžkých časů doma zabavit a přitom se naučit něco nového, v tomto případě jde o trpělivost a pozornost.

Jak tedy test absolvovat? Hlavní věc je pozornost, o kterou je třeba pečovat a trénovat ji. Postupně se díky tomu neučíte všímat si drobných detailů skrytých na ilustracích, ale i v životě. Zaostřování vás naučí přemýšlet o svém životě a bezprostředním okolí zcela jiným způsobem. Možná si díky těmto cvičením začnete všímat drobností i ve svém životě a zjistíte nové věci o svém životě, domově, práci i okolí.

Využijte čas k rozšíření svých dovedností

Toto téma je dnes obzvláště relevantní. Ať už jde o nošení ochranných pomůcek nebo vyzvednutí oblečení ze šatny v obchodě. Nebo někdo možná bude potřebovat vaši pomoc a stydí se o ni přímo říct. Snažte se být ke všemu pozornější. Všechny problémy vás předběhnou a vy se s nimi budete moci vypořádat mnohem rychleji a snadněji.

Fotografie: Freepik

Pokud hádanku nemůžete vyřešit, snažte se neprojevovat žádnou nespokojenost. Místo toho, abyste se otrávili a šli se dívat na vtipná videa s koťaty, vezměte si stopky a začněte trénovat. Pokaždé, když budou vaše výsledky lepší, věnujete skládačce stále méně času. Podobných testů pozornosti najdete na internetu nespočet, takže můžete s klidem trénovat celé hodiny, možná i dny. Záleží na tom, jak moc vás tato zábavná a poučná aktivita chytne a nepustí.

Nyní si uvědomíte, jak jste netrpěliví

Myslíte si, že patříte mezi docela trpělivé jedince, kteří se nenechají jen tak rozhodit? Díky testům pozornosti možná zjistíte, že tomu tak není. Navzdory tomuto jednoduchému testu se kočka skrývá bezpečně a rychle zjistíte, že najít ji není jednoduchý úkol.

Může být totiž k nerozeznání od sovy, pokud nedáváte skutečně pozor. Možná máte pocit, že to není důležitá vlastnost, ale opak je pravdou. Hodit se vám bude nejen v osobním životě, ale především v tom pracovním, takže byste na pozornosti měli rozhodně pracovat.

Fotografie: Imgur/Maya

Kus pod původním obrázkem samozřejmě vždy najdete druhý, který odhaluje umístění daného předmětu, který hledáte. V tomto případě je to kočka. Ve chvíli, kdy výsledek uvidíte, si zaručeně uvědomíte, jak netrpěliví a nepozorní jste byli. Kočka je sice sovám velice podobná, ale rozhodně nejsou stejní a rozdíl je jasně viditelný. To znamená, že kdybyste vydrželi o chvíli déle a více se soustředili, mohli jste kočku zajisté najít sami bez nápovědy.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]