Test všímavosti: Za 30 sekund určete, co je na obrázku s lodí špatně. Opravdu malý detail skoro všem unikne

Fotografie: CanvaPhotos

Tento rychlý test pozornosti vás vyzve k tomu, abyste určili, jakou chybu udělal autor obrázku lodi. Ověříte si díky němu svůj zrak i schopnost soustředit se.

Úkol níže se zdá být jednoduchý, ale při pohledu na správnou odpověď zjistíte, že to zas až tak snadné není. Pravděpodobně každý z nás už někdy musel projít nějakými testy pozornosti. Prezentovaná hádanka se řadí mezi testy, které trénují váš zrak a pozornost. Pečlivě si prohlédněte obrázek a otestujte si svou bystrost. Níže uvedené informace vám pomohou pochopit, co je to všímavost.

Jak něco děláte, je důležitější, než co děláte

Když se necháte rozptýlit, aniž byste si uvědomili, co děláte, výsledný produkt tím trpí. Všímavost není jen stav mysli – vaše (ne)soustředění ovlivňuje vaše mistrovství. Pokud vám wellness nestačí, vědci zjistili, že techniky mindfulness zlepšují sebekontrolu, objektivitu, toleranci, flexibilitu, koncentraci a empatii – získáváte duševní jasnost.

Tohle všechno pravděpodobně víte. Nejlepší způsob je meditace. Mnoho lidí se ptá na další způsoby, jak se stát pozornější. Mnozí už meditaci zkoušeli a po několika neúspěšných pokusech ji vzdali. Jiní si myslí, že meditace není pro ně. Pokud je to i váš případ, nemusíte se obávat. Každý si může najít to, co mu vyhovuje. Existuje mnoho dalších způsobů, jak začít praktikovat každodenní všímavost.

Malá poznámka o rozdílu mezi všímavostí a meditací. Ačkoli se zdá, že tato dvě slova jsou zaměnitelná, nejedná se o totéž. Všímavost je kvalita přítomnosti – zkušenost otevřenosti a vědomí v daném okamžiku, bez posuzování a kritiky, soustředění mysli na přítomnost, nikoli na bloudění. Meditace je cvičení mysli pro každodenní všímavost. Naučíte se posilovat svou mysl, jakmile se lépe seznámíte sami se sebou. Všímavost je způsob myšlení a meditace je cvičení, jak toho dosáhnout.

Co je na obrázku špatně

Po přečtení všech těchto informací si již budete více vědomi provádění testů všímavosti. Nyní už jste zjistili, co je na lodi na obrázku špatně? Pokud je to pro vás obtížné, odpověď najdete na obrázku níže.

Fotografie: CanvaPhotos / Edit

Zdroj: VeryWellMind

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]