Většina lidí nedokáže na první pokus najít na obrázku všechna písmena B. Patříte mezi malé procento lidí, kteří to zvládnou?

Fotografie: Pixabay

Na chvíli se odreagujte a zkuste najít na tomto obrázku všechna písmena B. Ze začátku se to může zdát snadné, ale záhy zjistíte, že tomu tak opravdu není.

Většina z nás má v dnešní době sedavé zaměstnání, kde celý den sedíme u stolu. A když máme volný čas, snadno skončíme na gauči nebo v křesle. Jednoduše se málo hýbeme. Neméně důležitým problémem je však také fakt, že technologie ovládly náš každodenní život, a to razantním způsobem. Brzy tak pravděpodobně nebudeme muset myslet ani sami na sebe, protože většinu naší práce za nás udělají počítače a chytré telefony. Udělejte si tak na chvíli pauzy a zkuste se odreagovat tímto hlavolamem.

Zábavný test

Pokud se chcete na chvíli odreagovat od každodenních záležitostí, níže uvedený zábavný test je velmi dobrým řešením. Není na něm nic složitého a zabere vám pouze chvíli času. Nadruhou stranu však za tak krátkou dobu dokáže níže uvedený obrázek aktivovat mozek a donutit vás na chvíli se soustředit.

V poslední době se tento typ jednoduchých výzev stává stále častějším, což je naprosto fantastické. Lidé totiž mohou procvičovat svůj mozek a nenechat se neustále ovlivňovat vnějšími tlaky.

Fotografie: Freepik

Najdete je všechny?

Níže je obrázek se spoustou černých osmiček a bílým pozadím. V množství čísel je však ukryto několik písmen B a vaším úkolem je tak zjistit, kolik jich zde ve skutečnosti je. Většina lidí však selhává.

Tento test slouží k procvičení koordinace mozku a očí, avšak máte na něj pouze deset sekund. Samozřejmě je jednoduché vyřešit tento test, pokud se na něj díváte dlouhé minuty. V krátkém množství času je to však úplně něco jiného. Nyní se tedy podívejte na obrázek níže a stopujte si čas. Kolik písmen B najdete na tomto obrázku?

Fotografie: CanvaPhotos

Nyní se podíváme, jak jste si vedli. Jak již bylo zmíněno, jen málo lidí uspěje na první pokus, protože na vyřešení hádanky mají pouze 10 sekund. Pokud jste tedy neuspěli, nemusíte se však ničeho obávat, i ti nejlepší napoprvé ztroskotali. Podívejte se tedy na odpověď, kterou naleznete na níže uvedeném obrázku. Všechna písmena B jsou označena červeně:

Fotografie: CanvaPhotos

Správná odpověď tedy je, že se na obrázku nachází písmeno B devětkrát. Pokud jste je našli všechny během prvních deseti sekund, tak se můžete chlubit, protože jste pravděpodobně velmi inteligentní člověk. Samozřejmě pokud jste jich našli méně, tak se nic neděje, jde přeci jen o zábavu. Většina lidí jich najde napoprvé čtyři nebo pět.

Zdroj: VeryWellMind