Pouze extrémně pozorní lidé zvládnou do 45 vteřin najít na obrázcích rozdíly. Dokažte, zda mezi ně také patříte

Fotografie: CanvaPhotos

Testy jsou dobrým tréninkem mozku. Zaměřují se na prověřování různých schopností, ale ty, které odhalují schopnost najít a zaznamenat malé detaily, patří k těm nejzajímavějším.

Úkoly níže se zdají být jednoduché, ale při pohledu na správnou odpověď zjistíte, že to zas až tak snadné není. Pravděpodobně každý z nás už někdy musel projít nějakými testy pozornosti. Prezentované hádanky se řadí mezi testy, které trénují váš zrak a pozornost. Pečlivě si prohlédněte obrázky a otestujte si svůj zrak.

Test s mravenci

Dokážete do 1 minuty najít mravence, který se liší? V čem spočívá jeho odlišnost? Vyzkoušejte si svou pozornost tím, že si dobře prohlédnete obrázek zdánlivě stejných mravenců a najdete toho, který se od svých protějšků liší. Rozdíl je pouze v jednom detailu a je velmi malý, takže test je považován za středně obtížný. Pokud se dokážete soustředit a pečlivě analyzovat, stačí vám k vyřešení problému minuta.

Fotografie: CanvaPhotos

Pokud jste tento test dělali poprvé, a přesto jste schopni najít správný hmyz do 60 sekund, jste velmi pozorní. Jestliže se vám napoprvé nepodaří najít všechny nejmenší detaily, dejte si trochu více času – s určitými zkušenostmi bude řešení takových hádanek v budoucnu mnohem snazší.

Fotografie: CanvaPhotos / Edit

2. Test se včelami

Dokážete do 30 sekund najít odlišující se včelu? Na obrázku jsou zdánlivě úplně stejné včely, ale je mezi nimi jedna, která je trochu jiná. Abyste ji našli, musíte se soustředit a nenechat se rozptylovat, protože to musíte zvládnout za 30 sekund. Věnujte pozornost drobným detailům.

Fotografie: CanvaPhotos

Podařilo se vám ji najít? Pokud ne, níže najdete obrázek s odpovědí.

Fotografie: CanvaPhotos /Edit

3. Test s ovcemi

Na obrázku jsou vlci v rouše beránčím – najděte a spočítejte, kolik jich je. Zdá se to snadné, ale podívejte se na správnou odpověď a ověřte si, zda jste se nenechali nachytat. Další na první pohled jednoduchý hlavolam, ale může se stát, že to nakonec tak snadné nebude.

Fotografie: CanvaPhotos

Hotovo? Nyní se podívejte, zda jste se trefili. Správnou odpověď najdete níže. Tady se vlci schovávali.

Fotografie: CanvaPhotos / Edit

Ukázalo se, že jich bylo pět, a potíž byla v tom, že se vlci ukryli nejen mezi malými ovcemi, ale i mezi těmi velkými. Snažte se mozek trénovat častěji, protože v našem dynamickém světě je velmi důležité umět se rychle soustředit.

Zdroj: VeryWellMind

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]