Nevinný obrázkový test odhalí, čeho se v životě nejvíce bojíte. Poznejte, co před vámi skrývá vaše podvědomí

Fotografie: CanvaPhotos

Obrázkové testy jsou zábavnou metodou, jak o své osobě zjistit více. Někdy vaše podvědomí skrývá existenci obav, které si hned neuvědomujete. Zjistěte, jaký je váš největší strach.

Co mají společného nůž, housenka, motýl a jablko? Mohou odhalit váš největší strach. Pohled na klauna s červenou parukou a děsivým líčením nebo černý pavouk vás mohou donutit vyskočit ze židle rychlostí blesku, ale v podvědomí člověka číhají obavy, o jejichž existenci ani nemusí mít tušení. Vyzkoušejte to své pomocí obrázkového testu. Podívejte se na obrázek a věnujte pozornost první věci, která vás zaujme.

Nejdříve jste si všimli motýla

Bojíte se zrady svých nejbližších. Proto jste velice nedůvěřivé osoby, možná se jedná o důsledek minulosti. Někdo vás již dříve zradil nebo odmítl. Motýl může také symbolizovat traumatickou událost z vašeho dětství nebo zklamání, například vám nevyšel pracovní pohovor a vy jste si připadali méněcenní. Pokud jste prošli zážitkem tohoto druhu a váš mozek traumatickou událost nedokázal zpracovat, znovu se objeví stejné obavy, jakmile se ocitnete v podobných situacích.

Fotografie: Depositphotos

Jako první jste viděli jablko

Pokud jako první předmět spatříte jablko, znamená to, že vaším největším strachem je smrt. To nemusí být tak velký objev, spousta lidí se bojí konce. Jde však o to, že se ve skutečnosti nebojíte své vlastní smrti, ale úmrtí někoho velmi blízkého. Jste milující člověk, jemuž záleží na ostatní, pravděpodobně více než na sobě. Tento strach často pramení z traumatického zážitku. Ztráta blízké osoby v minulosti mohla zanechat ve vašem podvědomí trvalou jizvu.

Váš zrak padl na housenku

Nejdříve jste zahlédli housenku. Co to znamená? Vaše podvědomí ukrývá obavy z paranormální jevů, jako je například strach z duchů. Váš mozek spustí poplach už jen při zmínce o slovech jako duch, čarodějnice nebo nadpřirozená entita. I když vaše racionální mysl ví, že nic z toho není reálné, cítíte se pronásledováni myšlenkami, které se vám honí hlavou.

Fotografie: Pexels

Zaujal vás nůž jako první

Nůž je symbolem ohrožení. Pokud jste jej tedy viděli jako první, váš strach by mohl souviset s nějakými nevyléčitelnými nemocemi. Všichni se bojíme bezmoci, stáří a nemocí, proti kterým je člověk často krátký. Strach je tak hluboce zakořeněn ve vašem podvědomí, že už jen pomyšlení na onemocnění nebo náhlou smrt vás děsí, a to bez jakéhokoli důvodu nebo vysvětlení.

Zdroj: VeryWellMind

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]