Zábavný oční test: Skrytá písmena na jednotlivých obrázcích zvládne najít jen hrstka skutečně bystrých lidí

Fotografie: Depositphotos

Víte, jak jste na tom se svou soustředěností se na různě obtížné úkoly? Pokud máte pocit, že se necháte snadno rozptýlit, zkuste si tento test, který vám prozradí, jak na tom jste.

Schopnost soustředit se není u každého člověka stejně vyvinutá. Někteří z nás jsou často duchem nepřítomní a nepozorní, je kolem nás spousta rušivých elementů, které nám ztěžují koncentrovat se na určitý úkol, práci nebo třeba i knihu. V takovém případě je dobré tuto dovednost trénovat. Pokuste se vyřešit následující úkoly a každému nevěnujte více než 20 vteřin. Čím rychleji najdete odpovědi, tím lépe na tom se svou soustředěností jste.

Zkouška schopnosti soustředit se

Podstatou každého úkolu je najít na uvedených obrázcích znak, který tam nepatří. Na každý snímek se dobře zaměřte a snažte se co nejrychleji najít symbol, jenž vybočuje ze seznamu. Někde může být pouze jeden znak, jinde jich může být více. Pamatujte, že každému obrázku byste měli věnovat maximálně 20 vteřin. Pokud hádanku do té doby nevyřešíte, přejděte k následujícímu snímku.

Najděte znaky vybočující z řady

Na prvním obrázku se může zdát, že ve všech řádcích je uvedené pouze písmeno W, ale není to tak úplně pravda. Když se podíváte pozorněji, můžete najít znak, který do řad písmen nepatří. Nebo jsou tam hned dva? Možná ani jeden. To musíte zjistit vy. Zahleďte se na obrázek a určete, kde je chyba.

Fotografie: CanvaPhotos

Nyní už víte, jak se na dané úkoly všímavosti soustředit. Ale pomůže vám to i s další hádankou? Mezi spoustou písmen zkuste najít znak, který je sice podobný a dobře zapadá do série, ale rozhodně není zcela stejný. Jistě jej najdete za kratší dobu, než je 20 vteřin. Už jste přece rozehřátí z předešlého obrázku.

Fotografie: CanvaPhotos

A na závěr ještě jeden úkol, ve kterém se skrývá odlišný znak. Jeden, dva, možná tři, odlišnost musíte najít vy. Zkuste svou pozornost tentokrát využít na maximum a najděte mezi velkou spoustu písmen F něco, co sem nepatří.

Níže naleznete správné odpovědi, ale snažte se na ně nedívat dříve, než hádanky sami vyřešíte. Alespoň si ověříte, jak na tom jste se svou soustředěností a zdali ji náhodou nepotřebuje trochu zlepšit.

Fotografie: CanvaPhotos

Řešení testu soustředěnosti

Možná pro vás byly výše uvedené hádanky hračkou, možná jste se při jejich řešení naopak trochu zapotili. Nyní se podívejte, zdali jste našli vše, co bylo skryté. V prvním úkolu bylo potřeba najít hned dva různé znaky. První byl skrytý na konci druhého řádku a druhý na začátku páté řady. Pokud neunikly vaší pozornosti, jste na tom velice dobře. Jestli jste potřebovali jen pár vteřin a nevyužili celých 20 sekund na hledání, o to lépe.

Fotografie: CanvaPhotos / Edit

Mezi písmeny R se skrýval jeden znak, které nebylo tak snadné najít, protože se nacházel v samotném středu obrázku. Ti nejpozornější čtenáři si toho ale zajisté všimli.

Jedinou otázkou je, kolik vám tento úkol zabral času. Pokud jste mu věnovali jen pár vteřin, nemusíte se bát, že by s vaší soustředěností bylo něco v nepořádku. Můžete na sebe být pyšní.

Fotografie: CanvaPhotos / Edit

V poslední hádance jsou opět dva znaky, které se od všech odlišují. Není snadné je zaregistrovat, proto byl tento úkol asi těžší než dva předchozí. Pokud jste se však vypořádali i s ním, máte vyhráno. Jakmile se na něco soustředíte, dáváte do toho 100% a nic vás nerozhodí. Proto jste také v řešení nejrůznějších úkolů tak dobří.

Fotografie: CanvaPhotos / Edit

Snad vás výsledky testu soustředěnosti potěšily a podařilo se vám najít všech 5 skrytých znaků. Vyzkoušet můžete i vaši rodinu, přátele nebo kolegy. Vždy je dobré vědět, jak na tom člověk je se svými schopnostmi, aby je popřípadě mohl i nadále vylepšovat či udržovat v optimální formě. Usnadní vám to spoustu práce.

Zdroj: VeryWellMind

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]