Ověřte si svou všímavost pomocí jednoduchého testu. Stačí najít maskující se kočku

Fotografie: Freepik

Tento test ověří vaši soustředěnost a také všímavost. Zabavit se jím můžete například při chmurném dni, nebo o přestávce ve škole, či práci. Zbystříte tak svou mysl, stejně jako kdybyste řešili jakýkoliv hlavolam, či křížovku. Zkuste se soustředit na následující fotografii s vyskládaným dřevem a najděte mezi ním ležící kočku. Z počátku se tento obrázkový úkol bude zdát jako velmi obtížný, avšak při důkladném pozorování fotografie zvíře určitě naleznete. 

Dokonalé maskování

Některá zvířata jsou doslova mistry „převleků“. Dokážou se maskovat ať vědomě, či nevědomě na jakémkoliv místě v přírodě. Chameleon je příkladem maskování, které je fyziologicky dané. S okolním prostředím skvěle sladí svůj odstín kůže. Avšak jiná zvířata mohou člověka také snadno zmást svou srstí, který splyne s přírodou.

Obecně je tento fakt spojován s ochranou před predátory. Maskují se ale i lidé, především pak vojáci v armádě, aby je nepřítel neodhalil. Ve zvířecím světě, které je pevně spjato s člověkem, jsou dokonalými „chameleony“ právě kočky, nebo třeba psi. 

Kde leží kočka? 

Už jste přišli na to, kde se tedy nachází výše zmíněná záhadná kočka? Poradíme vám, abyste svůj zrak zaměřili na horní polovinu fotografie. Zvíře si na jednom z dřevěných kusů spokojeně hoví a možná i spí. Srst má prakticky ve stejné barvě, jakou oplývá okolní dřevo.

Odstíny jsou natolik podobné, že jen málokdo kočku spatří. Prozradíme vám tedy na závěr tolik očekávané řešení: zvíře se nachází přesně v horní polovině fotografie a leží vyskládané hromadě uprostřed, těsně pod prvním kusem dřeva. Je to fascinující, že?

Nevěště hlavu, pokud jste kočku neobjevili plně sami. Když budete trénovat svou všímavost vůči detailům na jiných obrázkových testech, určitě se vaše senzitivita zlepší a stanete se doslova mistry v odkrývání zvířecích „převleků“.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]