Myslíte si, že máte bystré oči? Možná vás vyvedeme z omylu. Chlapce na obrázku najde jen malé procento lidí

Fotografie: Freepik

Pokud máte chuť protrénovat svou mysl, tak zkuste na obrázku co nejrychleji určit, kde se nachází jediný chlapec. Řešení vám ale může dát zabrat.

Řešení zábavných testů a hlavolamů je nejlepší způsob, jak vytrénovat svůj mozek bez toho, aniž byste potřebovali řešit nějaký extra závažný problém. Pro větší zábavu můžete tuto výzvu zkusit vyřešit s kamarády a dát si soutěž, kdo ji zvládne jako první. Zadání je jednoduché, najděte jediného chlapce, který se nachází v hloučku dívek.

Fotografie: Freepik

Dopřejte si trénink pozornosti

Pravidelné procvičování mozku je něco, co by se měl pokoušet dělat každý. Je dobré v tom, že dokáže vylepšit vaši paměť a logické uvažování a navíc nezabere více času, než jen pár minut denně. Pokud tedy máte pocit, že neustále na něco zapomínáte nebo přehlížíte naprosto očividné věci, tak neváhejte a tento test vyzkoušejte.

Fotografie: CanvaPhotos

Stejně jako matematické úlohy či optické iluze, i u tohoto cvičení musíte být pozorní. Tato konkrétní výzva vám řekne, jak rychle je váš mozek schopen odhalit vetřelce ve skupině dívek, které vypadají všechny stejně a i daný chlapec svým vzhledem zapadá do davu. Toto cvičení je ideální na „protáhnutí“ vašich reflexů, ať už jste s bandou kamarádů a nebo děláte nějakou obyčejnou denní činnost. Jen si to zkuste.

Jste připraveni najít řešení?

Jak už jste si určitě všimli, chlapec se celou dobu schovával ve spodní části obrázku, konkrétně v levém rohu. Pokud se vám ho podařilo odhalit na první pokus, tak si můžete pogratulovat. Jen málo lidí dokáže okamžitě najít správnou odpověď, takže máte na co být hrdí.

Fotografie: CanvaPhotos

Zdroj: Redakce

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]