Optický klam, který rozděluje mnoho lidí. Někteří nevidí jenom psa

Tento optický klam může rozdělovat společnost a tím ukazovat, jak jsme jako lidé unikátní. Někdo sice může vidět psa, ale jsou i tací, kteří zde vidí něco jiného. Můžete to zkusit také a porovnat se s ostatními. Psa zde vidí asi každý, o tom nebudeme pochybovat. Ale co jiná ilustrace? Je tam, nebo nikoliv? A kde se nachází?

Starý optický klam

Pokud si myslíte, že tento optický klam je z dílny současných moderních grafiků, tak vás zklameme. Jedná se o obraz, který pochází z devatenáctého století. A my se nyní můžeme jenom domnívat, zda to že se zde nachází ještě něco, bylo záměrem autora, nebo to bylo jenom dílem náhody. Fakt je ale ten, že většina lidí vidí jenom psa a nechce si připustit, že je zde i něco jiného a že se starý obraz stává unikátním optickým klamem.

Zkuste najít i něco jiného

Podívejte se na tento optický klam důkladněji. Na první pohled vidíte psa. To je celkem jasné a nepředpokládáme, že by se našel někdo, kdo ho zde nerozezná. I když jde o starou ilustraci, tak je velmi povedená. Na obraze se ale nachází ještě něco. Zkuste to najít. Zkuste se na psa zaměřit více a zkuste v něm najít ještě další motiv. Dívejte se na různé části a také zkuste natáčet hlavu do různých směrů. Může vám to pomoci.

Zde je řešení

Pokud jste našli, tak nyní zjistíte, zda správně. Pokud jste tento optický klam nevyřešili, tak se podívejte, kde hledat a co. Zaměřte se na ucho psa. Pokud natočíte hlavu o zhruba 45 stupňů, mlže vám tato část připomínat klobouk. Takto ho vnímejte a potom jeďte očima kousek níže. Tam, kde předpokládáte jeho nositele. A skutečně. Při bližším pohledu uvidíte, že psí ucho je vlastně klobouk, který má na hlavě mužská postava, jejíž obličej je zobrazený z profilu. Vidíte ho? My jsme vám říkali, že je zde i něco jiného. A co když ho nevidíte? Zkoušejte to a uvidíte, že se dříve nebo později skutečně objeví.

Fotografie: Dimajadid

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]