Otestujte svůj mozek a zkuste na obrázku najít tři skryté objekty. Zvládne to jen malé procento lidí

Fotografie: Fabiosa

Na první pohled se může zdát, že se díváte na obrázek, který neoplývá žádnou zvláštností. Proto není snadné najít v něm tři skryté předměty. Vyzkoušejte si test všímavosti, díky kterému jednoznačně potrénujete své mozkové buňky. Pokud se vám bez nápovědy podaří vše najít, můžeme vám jen zatleskat.

Předměty, které jsou sofistikovaně skryté

Abyste měli hledání v obrázkovém testu snazší, představíme vám konkrétně ony tři předměty. Je to srdce, harfa a noha. Zdá se vám nemyslitelné, že by tyto věci byly zaneseny do obrázku s pestrobarevným ptákem? Pak zkuste detailněji zkoumat a třeba přijdete na to, kde se opravdu skrývají. Není to nic jednoduchého! Chce to vysokou koncentraci a bystrou mysl. Pohodlně se tedy usaďte a pátrejte očima do všech koutů. Stále jste nic nenalezli?

Poradíme vám, kam se zaměřit

Abyste nepátrali po předmětech dlouho, poradíme vám, kam svůj zrak zaměřit. Je to zcela napravo, uprostřed v oblasti křídel opeřence a zcela nalevo. Už vidíte? Pokud jste našli, gratulujeme.

V případě, že nevíte, prozradíme vám již řešení. Harfa se nachází přímo v růžové oblasti křídel ptáka, srdce zase naleznete napravo od vás v poupátku květiny. A kde je vlastně noha? Tu můžete spatřit nalevo od vás, v zelené oblasti.

Fotografie: Fabiosa

Proč je důležité mozek trénovat?

Tento obrázkový test je jen jeden z mnoha, které mohou pomoci zbystřit mysl. Abyste svou duševní a mentální kondici udrželi na vysoké úrovni, je potřeba se o mozek pečlivě starat.

Kromě testů můžete třeba luštit křížovky a sudoku. Vhodné je začlenit do svého života také četbu knih, která trénuje neurony a rozšiřuje kromě jiného slovní zásobu.

Fotografie: Freepik

Avšak potrénovat mozkové buňky lze i v běžném životě. Chodíte často na nákupy? Pro jednou si neberte seznam a zkuste si položky zapamatovat. Když se vám podaří přinést domů všechno, budete skvělí.