Dnešní vizuální rébus řádně potrápí vaši pozornost a vnímání. Dokážete na obrázku najít ukryté znaky, nebo selžete?

test číslo v trávě

Cokoli, co nepoužíváte a neposilujete, bude časem atrofovat. Čas od času se vyplatí otestovat, jak dobří jste v rozeznávání vzorů a citlivosti na detaily.

Identifikace nezřejmých skutečností patří mezi základní dovednosti moderní doby. Kromě samotné ostrosti zraku tak zapojujete také mysl a kritické myšlení. Váš mozek je totiž počátkem všeho, co následně uděláte, a jak se rozhodnete. Ne nadarmo se říká že vše je v mysli. Tedy že v ní začíná to, co má pak přímý dopad na vaše životy. Když navíc mozek nutíte se takto namáhat, je to jako posilovna. A jen ten cvičený zůstane v kondici.

Číslice ukrývající se v trávě

Tento vizuální rébus není v zásadě nijak složitý. I tak je ale potřeba se na něj aspoň nějakou dobu koncentrovat a vypustit všechny rušivé elementy. To je v digitální době a přítomnosti neustálých nových vjemů také velké umění. Když si ho ale jednou osvojíte, osvědčí se vám nejen při takovýchto kratochvílích. Valná většina digitálního obsahu je totiž naprostý balast, který jen vyrušuje. Teď se tedy zaměřte na obrázek a určete, jaké číslo vlastně skrývá.

čísla v trávě

Na první pohled to vypadá jen jako prostý záběr na trávník. Při bližším „ohledání“ se v něm ale zjeví číslo. A věřte, že ho spatří jen jeden člověk ze tří. Takže se pekelně soustřeďte, vyčistěte mysl od všeho nepodstatného a pečlivě ho pozorujte. Nenechte se přitom rozhodit počátečním neúspěchem. Není od věcí zkusit jinou vzdálenost očí, jiný úhel pohledu nebo více pokusů. Nikdo vám je stejně počítat nebude, tak proč to nezkusit víckrát.

I neúspěch je cennou zkušeností

Dokázali-li jste rychle odhalit celou sekvenci, pak vám gratulujeme. Máte dobré reakce a váš mozek rozhodně nepatří do starého železa. Je však třeba neusnout na vavřínech, trénink tohoto typu je třeba hlavě a očím dopřávat pravidelně. Pokud vám zeleň narušila soustředění, nic drastického se neděje. Jestli ale stále tápete a už jste zcela zoufalí, odpočiňte si. Jeden test ještě není katastrofa a na následujícím obrázku máte jasně dané řešení rébusu.

čísla v trávě řešení

Neděste se ani prohry, pamatujte, že většina lidí statisticky dopadá stejně. Číslo 571 umí v polici čisté zeleně krásně zaniknout. Pro příště tak aspoň víte, jak je takový hlavolam konstruován a budete pátrat na základě zkušenosti. A to je také cenná lekce, kterou se lze naučit jen metodou pokusu a omylu.