Pouze géniové dokážou na obrázcích najít do 10 vteřin všechny rozdíly. Zábavný TEST pro celou rodinu

Fotografie: Depositphotos

Zadívejte se pozorně na oba obrázky a u každého určete jeden rozdíl. Zvládnete-li to do 10 vteřin, zařadíte se mezi hrstku nejlepších.  

Postřeh se řadí mezi ty schopnosti, které lze dobře trénovat. Na druhou stranu ale není ničím samozřejmým čili něčím, čím bez většího úsilí disponují všichni z vás. Abyste se mohli označit za všímavého člověka, musíte se umět soustředit. Plného soustředění ale dosáhnete jen tehdy, pokud se dokážete oprostit od okolních rušivých vlivů (například od mobilního telefonu). Rychlost, s níž tohoto soustředění dosáhnete, poté vypovídá o vašem postřehu. Otestujte své schopnosti a najděte na každém obrázku jeden rozdíl za méně než 10 vteřin.

Fotografie: CanvaPhotos

Najděte jeden nepatrný rozdíl

Na první fotografii můžete vidět dva, na první pohled shodné, obrázky, na nichž je v popředí vyveden postarší muž v obleku s buřinkou. V pozadí jsou poté další lidé a londýnský Tower Bridge. Vaším úkolem je na nich najít jeden nepatrný rozdíl, a sice za dobu kratší než 10 vteřin. Ti z vás, kteří svůj postřeh trénují, tento úkol pravděpodobně zvládnou ještě rychleji. V případě, že by vám nalezení rozdílu trvalo déle, měli byste se zamyslet nad tím, zdali nepotřebujete svůj postřeh více trénovat.

Fotografie: CanvaPhotos

Zkusit to můžete na druhé fotografii – ta zachycuje rovněž dva obrázky, které se mohou jevit jako stejné, ovšem ukrývají rovněž jeden nepatrný rozdíl. Na obou z nich je namalován dav lidí shromážděný na nějaké ulici či na náměstí, který sleduje vystoupení pouličního akrobata. Ti nejpozornější z vás dokáží identifikovat drobnou odlišnost takřka okamžitě. Jestliže ji ale ani v tomto případě nedokážete nalézt pod uvedený časový limit, měli byste se nad svým výkonem zamyslet.

Rychlost řešení vypovídá o vaší pozornosti

Jestliže jste byli schopní nalézt oba rozdíly pod časový limit, můžete si gratulovat. Váš postřeh je skvělý a je zřejmé, že se dokážete v případě potřeby soustředit na všechny důležité věci. Pokud jste v hledání rozdílů úspěšní nebyli, nemusíte zoufat – svůj výkon můžete pravidelným tréninkem vždy zlepšit. Kromě zdokonalení postřehu budete rozvíjet i své kognitivní schopnosti a celkové soustředění.

Abyste zlepšili svoji všímavost, můžete využít nejrůznější cvičení a aktivity (například zaznamenávat si, co jste během dne dělali, co vás překvapilo, čeho jste si na své obvyklé cestě všimli poprvé, apod.), nebo můžete začít hrát společenské hry. Pro zlepšení koncentrace a postřehu jsou skvělé například klasické pexeso, stavění lega dle obrázků, řešení hlavolamů či postřehová hra Dobble. Nově nabytou schopnost koncentrace bezesporu oceníte, a to nejen v pracovním životě.

Zdroj: VeryWellMind

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*