Otestujte svou vnímavost a rozpoznávací schopnosti podle optické iluze známé odbornice

Fotografie: Michelle Dickinson

Optických iluzí se nabízí na internetu skutečně požehnané množství. Tyto obrázky zkouší naši koncentraci a také vnímavost vůči drobným nuancím. I následující test je jedním z těch, který bude rovněž zkouškou jakési trpělivosti. Mnozí lidé totiž vzdají hledání onoho ukrytého zvířete mezi čarami hned v počátku.

Soustřeďte se na obrázek opravdu bedlivě

Tuto optickou iluzi vytvořila nanotechnoložka Michelle Dickinsová. Zároveň ji také zveřejnila na sociálních sítích a vyzvala všechny ostatní, aby se pokusili v čarách najít zvíře. Pokud se na obrázek podíváte napoprvé, budete mít pocit, že se v něm vlastně nic neskrývá.

Při delší sledování několika stejně vedoucích čar se může dokonce zdát, že se pohybují nebo vystupují z monitoru. Pravdou je, že tento test není vůbec jednoduchý.

Fotografie: Michelle Dickinson

Výsledek dokáže sdělit jen zlomek lidí. Už jste na něj také přišli? Nebo si stále děláte „těžkou hlavu“? Zapojte svou vnímavost a koncentraci na plné obrátky a jistě se řešení dočkáte.

Záhadou ukrytou v optické iluzi je roztomilá kočka

Fotografie: Pixabay

Už jste na to přišli? Jestliže ne, máme pro vás na závěr rozluštění této složité hádanky. Na obrázku plném čar se skrývá tato roztomilá kočka. Je to až nepochopitelné že? Avšak skutečně tak někde je.

V případě, že jste této optické iluzi přišli na kloub úplně sami, můžete vám jen pogratulovat. Máte bystrý mozek! A ti, co neuhodli, nemusí věšet hlavu. Vyzkoušet si můžete kdykoliv i jiné optické hádanky, které vaši mysl a koncentraci skvěle potrénují. Poté všechny ostatní „strčíte do kapsy“.

Co je to optická iluze a proč je pro člověka tak složité ji rozluštit?

Fotografie: Pixabay

S optickými iluzemi a vnímáním člověka je to vlastně jednoduché. Pokud se na nějaký zašifrovaný obrázek podíváme na první pohled, nepřijde nám nijak zvláštní. Očima vnímáme něco zcela jiného než co se přenáší do našeho mozku. Tento nesoulad pak způsobí jakýsi chaos, a tak často nejsme schopní vidět jisté skutečnosti.