Unikátní test zraku, který během několika vteřin odhalí, zda jsou vaše oči v pořádku nebo byste měli navštívit lékaře

Fotografie: Depositphotos

Optické iluze mohou být opravdu fascinující, zároveň ale i znepokojivé. Jen díky tomu nás možná až magicky přitahují.

Na následujícím obrázku můžete vidět více než jedno číslo. Na první pohled jsou na něm jen černé a bílé tečky, když se ale zadíváte pozorně, určitě kromě nich uvidíte ještě čísla. Každý jedinec však vidí jiná. Je to tím, že mozek a oko jsou v konfliktu, jakmile jde o optické iluze. V závislosti na tom, jaká čísla uvidíte, je možné předpokládat zrakovou vadu, kterou byste mohli mít.

Zahlédli jste čísla

Dost možná máte ona čísla v obrázku rozostřená, a možná se vám jen těžko odhaduje, co jste opravdu viděli. V každém případě budou jasnější, až je porovnáte s čísly, která lidé na tomto obrázku mohou vidět. Každé z nich bohužel hovoří o tom, že s vaším zrakem není něco zcela v pořádku. Možná byste měli uvažovat nad návštěvou očního lékaře.

Fotografie: CanvaPhotos

Pokud jste na obrázku viděli číslo 3246, je pravděpodobné, že trpíte krátkozrakostí nebo astigmatismem. Jestliže jste mezi černými a bílými tečkami zahlédli číslo 3240, s největší pravděpodobností máte vadu zvanou astigmatismus. Ti, co viděli číslo 1246, jsou krátkozrací. Pomoci by vám v tomto případě mohlo omezení času u obrazovky počítače či televize.

Jedno číslo vyhrává

Existuje ještě jedno číslo, které je možné mezi tečkami vidět. Pokud jste viděli právě toto, můžete být zcela klidní, protože váš zrak je naprosto v pořádku a nemáte s očima vůbec žádné problémy. Jde o číslo 1240. Nicméně pokud jste viděli jedno z výše uvedených, zřejmě vás zajímá, co znamenají vaše potíže. Krátkozrakost se vyznačuje zamlženým viděním. Lékař vám na ni pravděpodobně doporučí brýle.

Fotografie: Freepik

Astigmatismus je oční vada, která snižuje zrakovou ostrost a neumožňuje rozeznávat detaily. Často o ní lidé nemají ani tušení. Je způsobena asymetrickým zakřivením rohovky nebo také zakřivením přirozených nitroočních čoček. Nepravidelné zakřivení způsobuje nerovnoměrné zaostření. Astigmatismus ovlivňuje vidění na blízko i do dálky. Průvodními jevy je únava, bolest hlavy a řezání očí.

Zdroj: VeryWellMind

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]