Nezapomínejte na péči o oční okolí! Připravte si domácí oční masky proti únavě, otokům i vráskám

Vzhledem k nedostatku mazových žláz v okolí očí je vyšší tendence, že se známky stárnutí v těchto místech projeví jako první. Mazové žlázy pomáhají udržet pokožku vlhkou a hydratovanou, takže je nezbytně nutné pečovat o oční okolí a pokožku v těchto místech vyživovat a hydratovat. Oční krém je zásadní, ale můžeme toho udělat ještě více – tím jsou bezpochyby oční masky.

Maska z růžové vody a salátové okurky

Okurky pomáhají pokožku uklidňovat a hydratovat a růžová voda je jednou z nejlepších ingrediencí, které můžete zahrnout do své péče o obličej. Jak tuto masku připravit?

Okurku vytaženou z lednice rozmixujte a smíchejte s růžovou vodou v malé mističce. Dále budete potřebovat na půlky nastříhané vatové polštářky, které do směsi namočíte a přiložíte pod oči. Nechte působit 15 minut a opláchněte. Když si směsi připravíte víc, namočte do ní vatové polštářky a dejte zamrazit pro příští použití.

Protivrásková péče

Na tuto masku budete potřebovat vaječné bílky a vitamín E (1 tobolka nebo 5 kapek). Vejce se velmi často používá v kosmetických protivráskových maskách a oční oblast není výjimkou. Vejce vypíná pokožku a vitamín E je účinný antioxidant. Vyšlehejte bílek do pěny a smíchejte s vitamínem E. Kosmetickým štětečkem nebo prsty naneste směs kolem očí a nechte 10 minut působit.

Maska pro unavené a oteklé oči

Potřebovat budete kávu ¼ hrnku (ideálně připravenou ve frenchpress) + půl polévkové lžíce agar agar. Je to prášek z mořských řas nahrazující želatinu, ale použít lze případně i želatina. Z těchto surovin si připravíte kávovou želatinu, kterou necháte ztuhnout na silikonové podložce nebo papíru na pečení.

Hmotu pak nařežte na půlměsíčky, které si budete dávat pod oči. Případně vykrojte kolečka cukrářskou formičkou a pak překrojte na půl. Přiložte těsně pod spodní řasy a nechte působit 20 minut. Zbylé oční masky skladujte v lednici. Kofein tím, že zlepšuje cirkulaci krve, bojuje proti otokům a kruhům pod očima.

Obrázek: pixabay