Unikátní test zraku a pozornosti, který zvládne správně vyřešit jen malé procento lidí. Patříte mezi ně?

Fotografie: Pixabay

Zrak je nepostradatelným smyslem. Můžeme se však na něj vždy spolehnout? V případě optických klamů vás mozek a zrak pomýlí. Na první pohled vám může přijít, že je na obrázku spousta stejných šortek, což ale není pravda.

Jestliže máte rádi kvízy, hádanky a rébusy, i tento test vás pobaví. Můžete ho vyzkoušet kdykoli během dne. Je vytvořen tak, aby vás přinutil se nad ním pozastavit a chvíli přemýšlet. Málokdo vidí anomálii hned na první pohled. Většině lidí pár sekund zabere, než objeví řešení.

Otestujte svůj zrak a koncentraci

Tento test byste měli mít během chvilky za sebou. Pokud objevíte správnou odpověď během 9 sekund, pak se můžete pokládat za úspěšného řešitele. Toto pro někoho lehké a pro někoho těžké cvičení má za úkol otestovat vaši pozornost a rychlost myšlení. Za jak dlouho objevíte jiné šortky vy?

Fotografie: Pixabay

Určitě už jste takovéto zrakové testy někdy viděli. Tento zrovna patří do té těžší kategorie. Pokud tedy nezvládnete nalézt řešení do 9 sekund, nezoufejte. Můžete na své pozornosti začít pracovat. Nejlepším způsobem jsou právě takovéto rychlé testy a cvičení, které budete mít hotové hned. A dají se dělat kdykoli a kdekoli.

Je tato výzva pro vás snadná, či obtížná?

Tímto se dostáváme k samotnému testu. Nejprve se na obrázek nedívejte. Je totiž důležité si stopovat čas, za jak dlouho to vyřešíte. Až po nastavení stopek se můžete na obrázek podívat. Je na něm 72 šortek, z nichž jsou jedny jiné než ostatní. Úspěšným řešitelem se stáváte ve chvíli, pokud vám to zabralo méně než 9 sekund.

Fotografie: CanvaPhotos

Jestliže se vám to nepovedlo, je potřeba taková cvičení trénovat. Ani se nenadějete a za chvíli vám to půjde samo. Můžete také otestovat své kolegy, příbuzné a známé. Změřte i jim čas, aby zjistili, jak na tom jsou oni s koncentrací a soustředěností.

Správné řešení tohoto testu

Tento test má pouze jedno správné řešení, jsou zde pouze jedny odlišné šortky. Gratulace všem, kteří je zvládli odhalit do 9 sekund. Pokud se vám to podařilo, znamená to, že se dokážete soustředit, když chcete, a jste velice pohotoví. Jestliže se vám nezadařilo, možná zkuste jednodušší test.

Fotografie: CanvaPhotos

Správnou odpovědí je, že v poslední, páté řadě, jsou páté šortky zleva bez tkaniček. To je rozdíl, kterým se liší od všech okolních. Zdál se vám test těžký, nebo snad lehký? Jestliže vám výzva přišla opravdu náročná, doporučujeme zapracovat na pohotovosti a procvičovat mysl podobnými testy.

Zdroj: UberAlles