Zrakový test: Najít Santa Clause, který vyčnívá, za méně než 20 sekund, zvládnou jen nejbystřejší jedinci

Fotografie: CanvaPhotos

Procvičte své zrakové schopnosti. Na tomto obrázku vyčnívá jeden ze Santa Clausů. Pokud jej najdete do 20 sekund, patříte mezi nejbystřejší jedince.

Zrakové testy jsou skvělý způsob, jak procvičit svůj mozek, zrakové schopnosti a především také svou bystrost. Již mnoho studií prokázalo, že řešení těchto hádanek podporuje kognitivní činnost a přispívá k budování nových neurálních spojení, která pomáhají udržet mysl ve střehu za jakýchkoliv okolností. Níže jsme si proto pro vás připravili obrázek s několika Santa Clausi a váš úkol je najít jednoho, který se od ostatních liší. Zvládnete to za méně než 20 sekund?

Zrakové testy podporují mozek

Mnoho studií prokázalo, že řešení hádek pomáhá mozku stimulovat kognitivní činnosti, protože nutí zapojit všechny jeho části v co nejkratším čase. Tento způsob je proto skvělou prevencí jeho oslabování v průběhu stárnutí – v zásadě platí, že čím více budete zapojovat svůj mozek do zrakových testů, tím snáze si bude budovat neurální spojení, které jej udrží v pozoru a bystrosti během jakékoliv situace.

Odborníci proto doporučují každý den strávit alespoň deset minut řešením různých psychologických úkolů, hádek, kvízů nebo třeba také křížovek. V takovém případě totiž trénujete každou jeho část, čímž mu napomáháte dosáhnout svého plného potenciálu. A právě proto si dnes můžete vyzkoušet tento zrakový test.

Který Santa Claus vyčnívá?

Pravidelné procvičování zrakových testů napomůže vašemu mozku být obezřetnější a bystřejší – například jde o skvělý způsob, jak si začít všímat věcí okolo vás za kratší dobu a vyhnout se tak potenciálním problémům. Na níže uvedeném obrázku se nachází několik Santa Clausů, kteří vypadají na první pohled naprosto stejně. Jeden z nich se ovšem od těch ostatních liší. Abyste využili plný potenciál této hry, ještě než začnete hledat, nastavte si stopky a snažte se jej najít do 20 sekund. Do toho!

Fotografie: CanvaPhotos

Vaše oči pracují mnohem usilovněji, pokud víte, že máte na vyřešení hádanky pouze určité množství času. Pokud jste odlišného Santa Clause nenašli do 20 sekund, nemusíte zoufat, protože jste stále přinutili svůj mozek pracovat co nejintenzivněji během tak krátké doby. To už samo o sobě prospívá jeho funkci a zdokonaluje vaši bystrost a zrakové schopnosti. V případě však, že jste vetřelce našli za kratší dobu, než je 20 sekund, gratulujeme!

Zde je odpověď

Abyste se sami přesvědčili, že se jeden ze Santa Clausů skutečně liší od ostatních, zde je řešení s odpovědí:

Fotografie: CanvaPhotos / Edit

Jak vidíte, chyběl mu pouze žlutý zvoneček v ruce. Abyste zdokonalovali svou bystrost a zrak i nadále, snažte se takovéto testy procvičovat alespoň několikrát do týdne. Nejenže tím podpoříte svůj mozek a zrak, ale také jde o skvělou zábavu!

Zdroj: VeryWellMind

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]