Způsoby, jak může mobilní telefon podpořit vaše zdraví

Většinou jsme zvyklí slýchat, jak je používání mobilního telefonu škodlivé. To je bezpochyby pravda, pokud se člověk na něm stane doslova závislým. Ovšem málokdo se zamýšlí nad tím, že telefon může být i velice prospěšný. A to hned z několika prostých důvodů.

Může vám pomáhat hlídat váš kalorický příjem a tudíž pomoci zhubnout, můžete si stáhnout nějakou aplikaci, která vám přeloží slovíčka či celé věty, a tím nebudete tak ztracení, až pojedete na dovolenou, což vám usnadní cestu a ušetří stres. Zařizujete byt a nevíte si rady? Stáhněte si aplikaci, která je určená jak profesionálům, tak laikům a pomůže s uspořádáním nábytku i výběrem vhodných barev. Dále jej můžete používat k tomu, aby vám připomínal pitný režim nebo jej můžete použít na cvičení a další zdraví prospěšné aktivity.

Cvičení

Dnes existuje velké množství aplikací, podle kterých můžete cvičit. Máte tak přístup k různým lekcím a programům, které vyhovují vašim individuálním potřebám. Zacvičit si plnohodnotnou lekci můžete tak klidně z obývacího pokoje.

Zdravý životní styl

Vybírat si můžete nejen mezi aplikacemi na cvičení, ale dokonce takovými, které jsou buď zcela kompletní nebo navzájem provázené. Plánovač jídla, zdravé návrhy receptů v odpovídajícím množství (vypočítanými kaloriemi), podle vámi zadaných parametrů (váha, výška, typ práce, pohlaví, věk). Některé aplikace vám připomínají hlavní jídlo, svačinku i pitný režim. Započítávají spálené kalorie apod.

Překladač i výuka

Neumíte cizí jazyk a rádi byste se nějaký naučili nebo si alespoň osvojili pár základních frází? Pak si neváhejte stáhnout překladač nebo některý z výukových programů. Nejenže vám dané slovíčko či frázi přeloží písemně, ale navolit si můžete i výslovnost. Slouží tedy jako osobní učitel i pomocník na cestách. A jazyková bariéra může být na cestách hodně stresující záležitosti. Šetřete tedy své nervy i zdraví a zkuste si stáhnout tohoto pomocníka.

Meditace

Dnes existují aplikace snad úplně na vše. Dokonce i na pomoc s relaxací a meditací. Některé aplikace jsou zdarma, jiné placené. I varianty zdarma však nabízejí spoustu užitečného, zejména začátečníkům. Meditace rozhodně není určená jen těm, kteří jsou duchovně založení. O prospěšnosti odpočinku, relaxace, meditace se již napsalo mnoho. Existuji i aplikace, díky kterým se naučíte nejen meditovat, ale přinesou vám i lepší spánek.

Test zraku

S přibývajícími léty se vám může zdát, že vidíte stále hůř. Proto existuje i aplikace, kde můžete svůj zrak otestovat a odhalit tak včas skrývající se nebezpečí. Českou mobilní aplikaci si můžete stáhnout zdarma do svého mobilu, pak už stačí jen následovat snadné pokyny u jednotlivých testů. Výsledky si pak nechat zaslat třeba na email.