V útulku našly slepého psa. Malá dcerka přiměla maminku k jeho adopci. To však ještě netušila, jak jí změní život

Fotografie: Depositphotos

Pokud mají lidé psychické problémy, v mnoha případech kvůli tomu chodí spoustu let k psychologovi. Této ženě stačilo adoptovat slepého psa a začít s ním trávit hodně času.

Některá zvířata nemají příliš mnoho štěstí, pokud se narodí na ulici nebo se jich zbaví jejich majitelé. Občas se lidé dokonce vzdají zvířat, které mají určitý handicap nebo jiné problémy, jen aby se o ně nemuseli starat. Naštěstí se stále najdou lidé, kterým není lhostejný osud opuštěných zvířat a snaží se o ně postarat. Tato žena si vzala do péče slepého psa a díky tomu se jí změnil celý život.

Opuštěná zvířata s postižením

I zvířata mají city a mohou mít různé handicapy, ale právě lidé by si měli všimnout toho, že pokud je zvíře nějak postižené, dokáže se s tím většinou srovnat a stále se snaží mít radost ze života. Na světě existuje mnoho slepých psů nebo těch, kteří z nějaké důvodu přišli o packu. Postupem času se s tím ale naučí žít a občas to člověk ani nevnímá, že by mělo jeho zvíře nějaký handicap.

Pes měl tragickou nehodu

Tento pejsek jménem Bear neměl příliš mnoho štěstí, když se mu jednoho dne podařilo s ostatními psy překonat plot. Všichni začali utíkat, ale Bear se daleko nedostal. Srazilo ho totiž auto a on byl těžce zraněn. Řidičovi byla pravděpodobně celá situace lhostejná, protože ani nezastavil a od nehody, kterou zavinil, ujel.

Bear se dostal do péče veterinářů

Celý incident se odehrál nedaleko čerpací stanice, a tak měl Bear velké štěstí, že se u něj zastavili kolemjdoucí a podařilo se jim pejska dostat k veterinářům. Zde se zjistilo, že Bear už nejspíše vůbec neuvidí. Když se to dozvěděla jeho majitelka, ihned se ho vzdala. Bear však potřeboval operaci, která se musela zaplatit.

Fotografie: Pexels

Naštěstí se zachránci Beara nabídli, že celou operaci zaplatí, když veterinářka zajistí, že si pejska poté někdo adoptuje. Tato žena se doma zeptala své dcery, co si myslí o tom, když je pejsek slepý. Její dcera Katie řekla, že si myslí, že to není příliš velký rozdíl od toho, když pes vidí. Díky názoru její dcery se žena rozhodla, že Beara adoptují.

Katie se zcela změnil život

Díky tomu, že si domů pořídili slepého psa, se Katie změnil život. Sama Katie řekla, že mít doma slepého psa, není vůbec rozdíl. Dokonce jí Bear pomohl, protože se zbavila své sociální fobie, se kterou se již dlouhodobě trápila. Vše začalo tím, že byla na střední škole, kde se necítila vůbec dobře a neměla kolem sebe mnoho lidí, se kterými by se mohla bavit.

Jakmile ale do jejich rodiny přišel Bear, začalo se vše měnit. Najednou totiž zjistila, že už jí nevadí být mezi tolika lidmi a její pejsek Bear ji naučil, jak se seznamovat a druhými lidmi, jelikož jemu to šlo velmi dobře. V tomto případě se dívka naučila něco od svého psa a je si velmi jistá, že slepý pes není žádnou překážkou, ale spíše naopak.

Zdroj: Gesellschaft