Poslední přání umírajícího se splnilo. 96letý veterán si naposledy pohladil svého psa v nemocnici

Fotografie: S vědomím Albuquerque Animal Welfare

Vietnamský veterán strávil poslední dny v hospicové péči. Jeho posledním přáním bylo znovu se setkat se svým milovaným psem Patchem. Dojemné setkání bylo sdíleno na sociálních sítích.

Srdcervoucí snímky dojemného setkání byly sdíleny na facebookové stránce Albuquerque Animal Welfare. Tisíce lidí na příspěvek, který zachytil poslední setkání 96letého veterána se svým milovaným psem Patchem, reagovaly. Vietnamský veterán John Vincent se 18. října 2019 znovu setkal se svým milovaným psem Patchem, jen pár dní poté, co vstoupil do hospicové péče.

Veterán neměl rodinu, jen věrného psa

Patch se dostal do zvířecího útulku pro ochranu zvířat v Albuquerque, když jeho dlouholetý majitel John, veterán z Vietnamu, musel ve svých 96 letech nastoupit do hospicové péče. John neměl žádnou jinou rodinu, jen svého věrného psího přítele Patche. Po pár dnech se mu však zastesklo a také cítil, že na světě nemusí být dlouho. Chtěl se proto ještě naposledy setkat s Patchem, pohladit jej a vzít do náruče.

Bylo to poprvé, co zvířecí útulek takovou žádost přijal. Pracovníci však neváhali ani minutu a rozhodli se vzít Patche k Johnovi. Když byla návštěva domluvena, ředitel pro ochranu zvířat Danny Nevarez přivedl zvíře do hospicového centra. Psa pak vrátili do útulku a začali hledat nového majitele.

Zvíře moc dobře vědělo, co se chystá

Nevarez řekl, že Patch byl na cestě tichý a klidný, ale když se dostali k nemocnici, začal kňučet, jako by věděl, že se má setkat se svým majitelem. Lékaři, sociální pracovníci a pracovníci útulku se shromáždili kolem Johnovy postele, když mu psa položili na klín. Všichni se stali svědky emotivní chvíle, kdy Patch na pozdrav olízl tvář svému nejlepšímu příteli. John uvedl, že Patch vstoupil do jeho života poté, co odešel do důchodu. Jako štěně si jej adoptoval od souseda.

Facebookový příspěvek sdílelo téměř 1000 lidí a více než 2000 na něj reagovalo. Po dojemném setkání byl Patch vrácen do útulku, kde pro něj okamžitě začali hledat nový domov. Mnoho lidí se po zveřejnění fotografií na sociálních sítích na Patche ptalo a chtělo si jej adoptovat. Útulek po krátké době zveřejnil aktualizaci, že Patch mezitím našel nový domov.

Zdroj: Today