Páníček leží na podlaze a umírá. V tu chvílí jeho labrador ukáže, proč je pes nejlepším přítelem člověka

Fotografie: Depositphotos

Pes je nejlepší přítel člověka. A když se ocitneme ve vážné situaci, může to být právě náš mazlíček, kdo nám dokáže zachránit život.

Tento pětiletý pejsek se navždy zapíše do dějin jako hrdina. Nebo tedy alespoň do srdcí jedné švédské rodiny. Ta mu nikdy nezapomene, jeho duchapřítomnou reakci, kdy správně vyhodnotil, že je jeho pán v ohrožení života, a upozornil zbylé členy rodiny. Díky včasnému zásahu záchranářů dostal otec rodiny potřebnou péči a přežil. Nyní se zotavuje doma.

Zamotala se mu hlava a přestal cítit půlku těla

Bylo to obyčejné pondělní ráno, kdy Björn Wall čistil svou čtyřkolku v garáži svého domu. Zničehonic se mu však zatočila hlava a přestal cítit pravou polovinu těla. Upustil tlakovou pistoli, se kterou pracoval, a snažil se dostat rychle do domu. Dlouhou cestu však neušel a spadl na podlahu prádelny, přes niž musel projít, aby se dostal do obytné části.

Měl u sebe sice telefon, ale nemohl ho použít, protože pravá strana jeho těla byla kompletně ochrnutá. Přestože byl při vědomí, neměl na sebe jak upozornit. Jeho hlas vypověděl službu, a nemohl tak ani volat o pomoc. Jeho poslední nadějí na záchranu se tedy stal pětiletý pes Gibson, který celou situaci viděl. Bylo mu jasné, že tady není něco v pořádku, když viděl, že se jeho pán nehýbe a nemůže vstát z podlahy.

Gibson štěkal jako nikdy předtím

Gibson tedy rychle vběhl do domu a začal velmi hlasitě štěkat. Běhal zběsile po domě a snažil se na sebe upoutat pozornost. V tu dobu spala v prvním patře domu Björnova devatenáctiletá dcera Emily. Tu nepřetržitý a silný štěkot psa vytrhl ze spaní. Ihned si uvědomila, že se něco děje, protože takový zoufalý štěkot u Gibsona nikdy nezaznamenala.

Vydala se tedy zjistit, co se děje tak naléhavého. Gibson ji okamžitě začal navádět ke dveřím prádelny. Tam už dcera viděla bezvládné tělo otce na podlaze. Stále byl při vědomí, ale nedokázal nijak komunikovat, zvládl jen lehce pohnout hlavou. Okamžitě mu tedy přivolala záchrannou službu a Björn byl ve vážném stavu převezen do nemocnice.

Zachránil mu život, delší čas bez pomoci by nepřežil

Utrpěl rozsáhlou mrtvici a v nemocnici strávil celé tři měsíce, kde podstupoval intenzivní rehabilitace. Nyní už je v domácím léčení. Stále nemůže pracovat a má problémy s hybností pravé paže, ale vše mohlo dopadnout mnohem hůře. Dle lékařů byl ve vážném ohrožení života a pokud by zůstal bez pomoci ještě delší dobu, nepřežil by.

„Skutečnost, že mě Gibson našel na podlaze a začal štěkat, mi zachránila život,“ řekl Björn Wall pro švédské noviny. Takového pohotového záchranáře by doma určitě uvítal každý. Tento případ je jen dalším potvrzením toho, že naši věrní psí kamarádi chrání své pány, věnují jim pozornost a svou inteligencí dokážou vyhodnocovat nebezpečné situace – a mnohdy tak zvládnou zachránit život nebo zabránit nějakému neštěstí.

Zdroj: Aftonbladet

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*