Po více než deseti letech se pes objevil u hrobu svého zesnulého majitele

Vztahy mezi lidmi a zvířaty umí být někdy fascinující. Máte svého domácího mazlíčka, kterým je pes, který vám hlídá dům? Máte s ním láskyplný a věrný vztah nebo ho berete jen jako hlídacího psa?

Pes dokáže být opravdu věrným přítelem, který vás nezradí. Psi jsou rozhodně lepšími kamarády než například kočky. Psi jsou věrní přátelé, kteří pro vás obětují i svůj život. Dokáží vám odpustit, umí vás rozesmát, když je nejhůře, umí nabídnout kožíšek na zahřátí, prostě jsou skvělými společníky, které je dobré si hýčkat. Pes si moc dobře pamatuje a dokáže obrovské zázraky, které by od něj člověk nikdy nečekal. Přečtete si příběh a podívejte se na video jednoho německého ovčáka, který se na 10 let ztratil, aby se pak objevil u hrobu svého pána.

Osudová setkání

V životě zažíváme velké množství setkání s lidmi, které na nás mohou mít velký vliv a mohou v nás zanechat spoustu dojmů a příjemných i nepříjemných vzpomínek. My se zde budeme soustředit hlavně na ty příjemné. Přesně to je případ setkání německého ovčáka Capita a jeho adoptivního pána Miguela. Jejich příběh dojal celý svět, takže pevně doufáme, že i vás vezme za srdce.

Smrt milujícího pána

Život těchto dvou se jednoho dne krásně spojil a Miguel si vzal Capita pod svá křídla. Poskytl mu domov, lásku a bezpečí. Ti dva byli jako jedno tělo a jedna duše. Bohužel mezi ně zasáhnul osud a Miguel o rok později zemřel. Po smrti se ovšem Capita ztratil a rodina ho nemohla nikde najít. Mysleli si tak, že si ho někdo vzal a poskytl tomuto hodnému pejskovi domov. Netušili ovšem, co se za nějakou dobu stane.

Návrat po 10 letech

Miguelův syn spatřil u hrobu svého otce psa. Vůbec netušil, jak se tam pes dostal, ale vzal ho domů. Bylo to přesně 10 let od Miguelovi smrti. Pes se ovšem každý den vracel na hřbitov k hrobu svého bývalého pána a trávil s ním dlouhý čas. Takto pokračoval dalších 11 let, a nakonec také zemřel. Možná se pak setkal se svým milujícím pánem. Tak silné pouto může mezi psem a člověkem existovat.

Fotografie: Central European News