Pes nechtěl jít k veterináři, tak předstíral že spí. Jeho majitelka ale našla způsob jak ho probudit. Jejich společné video teď dobývá celý internet

Fotografie: Freepik

Dělají že spí nebo se schovají, to je pro ně nejjednodušší způsob, jak se vyhnout návštěvě veterináře. Vždy se ale najde způsob jak je vylákat.

Psi jsou velmi vnímavá zvířata. Pokud jde o návštěvu veterináře nebo procházky, na kterou se jim opravdu nechce, jsou schopni udělat vše proto, aby nikam nemusely. Někdy jsou schopni dělat že spí, jindy se dokonce schovají na místo, kde je nemůžete najít. Jsou opravdu chytřejší než vypadají. Nikdy svého psa nepodceňujte jsou to lišky mazané a nakonec mohou oni přechytračit vás.

Kdy se pejskům nikam nechce

Některá zvířata mají doslova trauma z návštěvy veterináře, a proto je někdy lepší, když o tom nevědí, ale většinou to stejně vycítí. Jsou i zvířata, která nerada cestují, takže pokud je čeká dlouhá cesta autem nebo i jiným dopravním prostředkem můžou reagovat stejně jako kdyby měli jít na očkování.

Fotografie: Pexels

Co můžete od pejska

Ve většině případů s vámi pes nebude spolupracovat, bude dělat vše proto, aby mohl zůstat v klidu doma. Buďte na něj hodní a netrestejte ho za to, vy se také občas něčeho bojíte tak sním musíte soucítit. Váš domácí mazlíček může také předstírat, že tvrdě spí.

Existují i plemena, která dokonale dokáží předstírat smrt, například čivavy, ty jsou v tom hotový přeborníci. V neposlední řadě si najdou úkryt a budou se před vámi chtít schovat, vy je budete hledat po celém bytě nebo domě, protože si úkryt vyberou velmi pečlivě.

Způsob jak ho vylákat

Každé zvíře je jiné, ale všechna mají ráda pamlsky a všichni psi jsou úplatní. Někdy postačí zašustit sáčkem od granulí a pes už vám bude stát po boku a čekat na dobrotu. Takto můžete vylákat psa z jeho úkrytu, ale i vzbudit z předstíraného spánku. Stejně tak tomu je i ve videu níže. Pokud nezabírá pamlsek, zavzpomínejte na co váš mazlíček reaguje, může to být otevření dveří, dokonce i těch od lednice, nebo cinkání granulí o misku.

Fotografie: Pixabay

Odměna za dobře provedenou práci

Všichni domácí mazlíčci mají rádi odměny, nikdy jim však nedávejte sladké piškoty. Vždy je dobré koupit v obchodě pamlsky vhodné pro zvířata. V obchodě je k dostání nespočet druhů psích pamlsků, různých chutí i tvarů, koupíte i psí piškoty, ve kterých není cukr, ten by jim mohl uškodit a zničit zuby.

Po tréninku nebo právě po návštěvě veterináře, pejska odměňte za dobře odvedenou práci, bude si to pamatovat a příště už se nebude tolik bránit.

Fotografie: Pexels

Pejsek ve videu předstírá tvrdý spánek

Psa ve videu čekalo vyšetření u veterináře a dobře o tom věděl. Předstíral proto tvrdý spánek. Na videu je vidět, že se ho žena snaží vzbudit, ale nereaguje na volání ani když s ním hýbe. Jeho majitelka ale dobře věděla, že pamlsku neodolá a že když zašustí sáčkem tak se vzbudí. Pejska opravdu přechytračila. Příště už bude vědět, že ho čeká odměna a třeba si předstírání spánku rozmyslí.

Zdroj: YouTube / Fox Family nz

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]