Odborníci vysvětlili důvod, proč za námi pes v některých případech chodí na toaletu či do koupelny

Pes se stal neodmyslitelnou součástí mnoha rodin. Je věrným přítelem a také ochráncem. Tohle čtyřnohé stvoření je chytřejší, než si myslíte. Dokáže vycítit vaše vnitřní pocity a rovněž umí dokonale zklidnit lidskou psychiku. Ne nadarmo jsou psi v některých případech i terapeuti. Někdy však mají jejich páníčkové problém s porozuměním. Zde objevíte několik zajímavých informací, které vám mohou osvětlit konkrétní psí chování.

Proč je pes smutný, když je doma sám?

Už pod podstaty je pes společenským zvířetem, které žilo ve smečkách. Tudíž samota v domě, či bytě ho může soužit. V dřívějších dobách, než byl pes skutečně zdomácněn, žil ve volné přírodě s jinými psy ve skupinkách. V moderní době psí smečku nahradila ta lidská.

Jakmile tedy jednou přijmete psího mazlíčka do své rodiny, stane se jejím plnohodnotným členem a vy zase budete součástí jeho smečky. Je to tedy poměrně jednoduché. Pes bude stát vždy při vás a stane se vaším ochráncem.

Fotografie: Pixabay

Proč pes občas hledá svého pána v bytě, i přesto, že je zavřený v koupelně, či na toaletě?

Seč to lidé nemusí plně vnímat, psi disponují jakýmisi vnitřními hodinami, díky kterým poznají, kdy se vracíte domů z práce, či ze školy, nebo kdy přijde čas venčení a krmení. Jakmile nastane nějaká neobvyklá změna, může být pes znejistěn a zmaten.

Když tedy najednou zmizíte z jeho dohledu mimo domov, nebo se na delší chvíli zavřete v koupelně, či na toaletě, váš čtyřnohý mazlíček vás může hledat. Nabude totiž dojmu, že jste ho opustili. Načasování je totiž mimo jeho „vnitřní hodiny“.

Fotografie: Freepik

Psi vycítí náhle zdravotní komplikace u svého pána i případné nebezpečí

Jak již bylo zmíněno v úvodu, psi mají neuvěřitelnou schopnost vcítit se do člověka. Jejich silně vyvinutý šestý smysl dokáže detekovat jakékoliv zdravotní změny u páníčka. Již bylo několik případů, které s tímto faktem korespondují. Pes byl zachráncem života svého pána, jelikož běžel pro pomoc do okolí.

Váš čtyřnohý mazlíček dokáže upozornit i na nezvyklé okolní jevy. Citlivý bude v případě, že někde ve vaší blízkosti bude hořet, nebo pokud se blíží nějaká přírodní katastrofa, či zemětřesení. V tomto ohledu je pes skvělým indikátorem blížícího se nebezpečí, vnímejte tedy jeho signály. V těchto situacích se pravděpodobně bude chovat dost nezvykle.

Fotografie: Freepik

Pes k vám chová hlubokou lásku a oddanost

O psí věrnosti není radno pochybovat. Pokud je pes vychováván skutečně v laskavých podmínkách a páníček ho vede správným směrem, bude mu plně oddán. Psí láska je totiž hluboká a nezměrná, což je přímo fantastické. Je to opravdový přítel do nepohody, s kterým se budete cítit vždy příjemně.

alším velmi zajímavým faktem je to, že řada psů dokáže člověku odpustit i křivdy a útrapy. To dokazují ostatně i psi v útulku, kteří byli v minulosti týraní. Ti, kteří jsou umístění do milujících rodin, záhy zapomenou na svou krutou minulost a lidi začnou opět milovat. A to je neuvěřitelné.

Úvodní Fotografie: Zen.yandex

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]