Utratil 400 000 Kč, aby mohl být považován za psa. Nyní tak vypadá i se podle toho chová

Fotografie: iStock

Muž si splnil svůj celoživotní sen. Chtěl se stát psem, a tak si pořídil ultra realistický kostým kolie drsnosrsté. A nebyla to zrovna levná záležitost.

Napadlo by vás někdy, jaké je to být zvířetem? Jednomu japonskému uživateli Twitteru tato myšlenka nedala už hodně dlouho spát. Jaké to je být psem? Řekněme si otevřeně, že většině z nás to bude připadat asi hodně bizarní. Muž s přezdívkou „Toco“ se nenechal od svého snu ničím odradit a s celým procesem proměny seznámil své sledující.

Firma na sny

Toco miluje všechna čtyřnohá zvířata, obzvlášť pejsky. Už nějakou dobu mu v hlavě uzrávala tato zvláštní myšlenka, až se nakonec definitivně rozhodl. Čekali byste, že podstoupí sérii plastických operací. Možná znáte kočičí ženu a podobné plastické úpravy. Ale ne, tentokrát ve hře není skalpel, nýbrž dílna speciálních filmových efektů Zeppet.

Firma Zeppet se specializuje na filmové zakázky, vyrábí kostýmy a nejrůznější rekvizity. Taco je tedy oslovil se svým požadavkem vyrobit realistický kostým psa, který zakryje celou jeho postavu a on se v něm bude moci i hýbat. Pro studio to byla velká výzva. Nikdy předtím nic podobného nerealizovali. Na zakázce pak pracovali celých 40 dní.

Získal si mnoho fanoušků

Museli dopodrobna nastudovat anatomii psů, která je od té lidské velmi odlišná. „Použili jsme fotografie kolií z různých úhlů. Srst jsme museli udělat hodně nadýchanou, aby efektně skryla kostru kostýmu. Podařilo se nám docílit i toho, aby se pusa otevírala a zavírala.“ Kostým byl vyroben ručně ze syntetické kožešiny a působí jako věrná kopie skutečné kolie.

Fotografie: Freepik

Taco byl s kostýmem nad míru spokojený, přestože za něj zaplatil 2 miliony jenů, což je necelých 400 000 Kč. Splnil si svůj sen, ale bylo mu líto, že nikdo jiný kostým nevidí. Nakonec se rozhodl vše zveřejnit na svém Twitteru. A získal si obrovskou pozornost nejen na sociálních sítích. Objevil se i v několika pořadech v japonských televizích.

Jistě si vyslechl i komentáře na takového zvláštního koníčka. Mnoho lidí se snažilo pochopit touhu žít jako zvíře. Kupodivu však většina lidí přijala jeho proměnu kladně. Pokud prý svým koníčkem nikomu neubližuje, je vše v nejlepším pořádku. A získal si i stálé sledovatele. Zveřejňuje fotky a videa v psím kostýmu a dobře se baví.

Zdroj: Gesellschaft

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]