Devítiměsíční miminko přestalo z ničeho nic dýchat. Život mu za pět minut dvanáct zachránil věrný pes

Fotografie: Pixabay

Když dítě onemocnění, mají o něj rodiče samozřejmě vždy opravdu velký strach. Ovšem občas mohou získat pomoc z opravdu nečekané strany.

Kdyby váš pes opakovaně štěkal uprostřed noci, nejspíš byste ho za chvíli měli plné zuby. Leckdy to totiž vypadá, že zvířata vyvádí a otravují doslova bez důvodu. Ovšem jak ukazuje následující příběh, nemusí to být tak úplně pravda. Leckdy totiž důvod mají, jenom my ho tak úplně nevidíme. Dost možná jste už slyšeli o tom, že psi dokážou po čichu poznat rakovinu anebo o tom, že upozorní své páníčky na jejich problémy.

Pes se neustále dobýval do pokojíčku

Ovšem nemusí to platit jen u dospělých lidí. Ba naopak. Do potíží se totiž mohou dostat i nejmenší členové rodiny. A právě psi (a bez ohledu na tom zda jde o fenky nebo ne) nad nimi často doslova převezmou ochrannou ruku a střeží každý jejich krok – a také nádech. A přesně to je i případ bostonského teriéra jménem Henry. Jeho majitelkou je Kelly Andrew z Bostonu (Massachusetts) a nevyměnila by ho ani za nic.

Fotografie: Pixabay

Právě Henry totiž zachránil život jejich dítěti. A to i přes to, že mu to nechtěli dovolit. Ale vlastně se není čemu divit – kdyby váš pes opakovaně chodil do pokojíčku, kde spí vaše nemocné batole a budil ho svým štěkotem ze spánku, nejspíš byste z jeho chování také nebyli nadšení. Ovšem jak se ukázalo, měl pro toto chování Henry opravdu vážný důvod. Dítě totiž bylo nemocné mnohem vážněji, než se jeho rodiče domnívali.

Štěkotem udržoval dítě vzhůru

Henry to nějak vytušil, ovšem samozřejmě to nedokázal svým páníčkům říct. Proto alespoň pořád chodil do dětského pokoje a budil dítě ve chvíli, když usínalo. Její rodiče nedokázali pochopit, proč to dělá. Ovšem po jednom takovém ataku si všimli, že jejich dcera přestala dýchat. Kdyby k ní do pokoje Henry nepřišel, nejspíš by si nikdy tohoto stavu nevšimli včas. Takto mohli zavolat záchranou službu, která jejich dceru ošetřila.

Fotografie: Depositphotos

Batole strávilo celou noc v nemocnici a dnes je už z nejhoršího venku. Ovšem kdyby Henry holčičku neudržoval vzhůru a zároveň se pro ni tak zoufale nedožadoval pomoci, měl by dnes celý příběh nejspíš docela jiný konec. Kelly posléze sdílela svou zkušenost na Twitteru, kde se jí velmi brzy dostalo ohlasů od mnoha jiných lidí. Mnoho z nich potvrzuje, že domácí mazlíčci opravdu dokážou poznat, kdy je jejich majitelům špatně. Rozhodně to tedy nebyla náhoda.

Další lidé zachránění psem

Jeden z uživatelů například zmiňuje, že jeho služební pes neustále navštěvoval jeho starého otce a strkal do něj. Přestal s tím až ve chvíli, kdy mu lékaři voperovali kardiostimulátor. Jiný muž říká, že je chronicky nemocný a jeho pes ho úporným očicháváním pokaždé upozorní na zhoršení stavu. Neváhá ho tedy označit jako hrdinu. A to samé rozhodně platí i pro Henryho.

Zdroj: People

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]