Krávu na zahradě „spolkla“ jáma v trávníku. Nakonec ji ale zachránil pohotový farmář

Fotografie: Dave Hitchborne / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Pro jednu nešťastnou krávu nabraly věci velmi drastický spád. Podařilo se jí spadnout do závrtu, kde neměla naprosto žádnou možnost se pohnout a vrátit se ke svému stádu.

Naštěstí ji osvobodil místní farmář. Ten byl schopen zařídit vyzvednutí ze skruže, jak je vidět i na připojeném videu. Witton Castle Country Park ho pak zveřejnil na sociálních sítích. Ukazuje se v něm závrt široký dost na to, aby do něj zapadl dospělý muž. V tomto případě to bohužel byla bezbranná kráva. Naštěstí pro zatoulané zvíře kolem ní dokázali záchranáři ovinout popruhy a postupně ji z této pasti vyzvednout. Jak to probíhalo?

Uvízlá nešťastnice

Takové úsilí samozřejmě vyžadovalo mnoho sil na stranách všech zúčastněných. Je tedy dalším štěstím, že měli natolik těžké vozidlo, že poskytlo potřebnou sílu v tahu. Jak byla kráva postupně zvedána z pasti, vypadala už trochu mrtvě, ani se moc nehýbala. Nakonec ale byly zachyceny znaky života a dobytek tento úraz přežil. Během procesu došlo také k lehkému rozšíření tohoto závrtu. Pád dovnitř tedy musel být pro nešťastné zvíře skutečným překvapením.

Když se kráva ocitla v bezpečí, byla položena na zem, aby z ní mohli přítomní sundat popruhy. Do té doby prakticky celou dobu jen tak visela ve vzduchu. Pak se opatrně postavila na kopyta a nejistě se vydala zpět ke svému stádu. Nepochybně má svým kamarádkám co vyprávět. Witton Castle uvedl, že „o tomto závrtu nikdo nevěděl, dokud do něj nespadla právě tato kráva. Majestátní zvíře už pak bylo zpět ve svém stádu naprosto v pořádku i v dobré náladě.“

Bučící zvíře se nezdá

„Ahoj všichni, mám pro vás tu nejšílenější historku. Vidíte tu díru támhle? Opravdu k ní nechoďte.“ Asi nějak takto by mohlo znít prohlášení zachráněné krávy směrem k jejím kolegyním. Pro většinu lidí je nejoblíbenější skutečnost týkající se krav to, že se s ostatními ve stádu skutečně skamarádí. Některé krávy mají dokonce své nejlepší kamarádky a opravdu nemají rády, když je od nich kdokoli oddělí. Krávy však na sebe berou i další funkce, které přesahují běžné chování stáda. Například se stávají doslova lovci zločinců.

Zoufalá kráva v nesnázích volala o pomoc. Všichni ji ale přehlíželi! Jeden z kolemjdoucích to ale nevydržel

@hanhmtey6y1 finally.save it#tiktok #fun ♬ original sound – hanhmtey6y1

Jednou takto chytily podezřelého, po kterém šla policie. Stádo krav ho pak prohánělo po celém svém poli. Díky tomu ho následně zachytily termální kamery. Krávy v Austrálii se také musely vyrovnat s agresivním opilým prasetem (zvířetem, nikoli člověkem). Tento čuník totiž vypil 18 piv a začal se prát s ostatními zvířaty na farmě. Krávy ale vykazují i zajímavou inteligenci, jako když projevily mimořádný zájem o některé televizní kvízy a soutěže.

Zdroj: Lad Bible

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]