Řidič nákladního vozu náhle zastavil u krajnice. Přispěchal na pomoc bezmocnému lachtanovi

Fotografie: Marco 56 / Creative Commons / Attribution 2.0

Někteří lidé zažívají za volantem svého automobilu velmi zajímavé situace. Do jedné z nich se dostal i tento řidič, který náhle musel zastavit svůj nákladní vůz.

Každý den vyráží na silnice miliony lidí. Některým z nich se během jejich cesty stane něco, co je neobvyklé. Mnoho z nich se však podaří vyřešit hned na místě, kvůli jiným řidiči často potřebují nějakou pomoc. Jedna taková neobvyklá situace se stala také tomuto řidiči nákladního vozu, který byl nucen urychleně zastavit u krajnice.

Nákladní vůz zastavil

Řidič nákladního vozu měl stejnou směnu jako každý svůj pracovní den. Měl několik míst, na která musel dojet. Cestu moc dobře znal, a tak nepředpokládal, že by se mělo odehrát něco netradičního. V jednu chvíli během své cesty byl však najednou nucen zastavit. Důvod, kvůli němuž tak musel učinit, byl naprosto nečekaný.

Důvod byl neuvěřitelný

Řidič jedoucí za nákladním vozidlem vše nahrával na kameru umístěnou ve svém voze. Když zaregistroval, že u nákladního vozu svítí brzdová světla a vůz urychleně uhýbá ke krajnici, tušil, že je něco v nepořádku. Jakmile mu však kamion uvolnil výhled na silnici, začalo být vše o něco jasnější. Na silnici totiž něco leželo.

Řidič se rozzlobil na motorkáře, který ho naboural. Když zjistil, proč viník pláče, zaplavila ho vlna lítosti

Řidič spěchal na pomoc

Na silnici ležel bezmocný lachtan, který se tam objevil velmi záhadným způsobem. Řidič kamionu každopádně okamžitě spěchal zvířeti na pomoc. V rámci možností se lachtana snažil dostat pryč z vozovky a během toho upozorňoval ostatní řidiče, aby si dali pozor. Nechtěl totiž, aby se jemu nebo zvířeti něco stalo.

Zvíře bylo zachráněno

Nakonec se řidiči kamionu podařilo vzít lachtana do náruče a odnést ho zpět do moře, kam patří. Musel přitom urazit cestu dlouhou přes 100 metrů se zvířetem v rukou. Vše se mu naštěstí podařilo bez komplikací a lachtan vesele odplul zpět do svého typického prostředí. Za vše mohl být vděčný muži, kterému nebylo lhostejné to, že záhadným způsobem uvízl na silnici tak daleko od vody.

Zdroj: The Dodo

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]