Lovec viděl, že nebezpečný vlk padl do pasti. Váhal, zda riskovat svůj život a svůj odvážný krok natočil

Fotografie: Clément Bucco-Lechat / Creative Commons / Attribution 2.0

Tento milovník přírody má mnoho zkušeností s odchytem lišek a kojotů, kteří ohrožují chovy blízkých farmářů. Jednoho dne se však do jeho nastražené pasti chytil obrovský divoký vlk.

Tento muž je vášnivým lovcem. Spolu se svým bratrem a otcem se často vydávají do místní divoké přírody. Snaží se pomáhat farmářům, jejichž chovy ohrožují některá zvířata. Často se tu vyskytují i lišky trpící vzteklinou a na ty je třeba si obzvlášť posvítit. Na zvířata tak nastražuje humánní pasti, do kterých se chytí, a pak je většinou vypustí někde daleko od farem. Netušil však, že se do jeho pasti jednoho dne chytí vzácný vlk.

Uviděli v pasti chyceného obrovského vlka

Když byl se svojí rodinou na rutinní obhlídce pastí, už z dálky slyšeli podivné zvuky a viděli, že v pasti je chycené nějaké velké zvíře. Když přišli blíž, zjistili, že je to vlk, který je velmi vzácný a zákonem chráněný. Přední packu mu svírala železná past a on se nemohl pohnout z místa. Když zahlédl přibližující se muže, začal divočit.

John Oens je v divočině Wisconsinu skoro jako doma, přesto v tuto chvíli skutečně nevěděl, co dělat. Nechat zvíře trpět v pasti nemohl, zastřelit ho také nemohl. Jediné správné řešení bylo vlka z pasti osvobodit. To však znamenalo vystavit se velmi nebezpečné situaci. Nevěděli, jestli vlk také netrpí vzteklinou a jestli na něj nezaútočí, jakmile ho osvobodí.

Vymyslel, jak se ochránit před vlčím útokem

Pak si vzpomněl, že mají v autě velkou dřevěnou desku, která by mu mohla posloužit jako štít. Poslal tedy otce pro ni a sám zatím dumal nad tím, jak celou akci provést, aby se nikomu nic nestalo. Otec měl nabito a kryl Johna ze zálohy. Byl připraven vlka okamžitě zastřelit, pokud by zaútočil. John pak dal mezi sebe a vlka velkou dřevěnou desku, aby ho vlk nemohl pokousat, až mu bude sundávat železnou past z tlapky.

dva vlci
Fotografie: Freepik

V duchu si říkal, že to buď vyjde, nebo se stane držitelem pověstné Darwinovy ceny, která se uděluje lidem za nejhloupější smrt. Teď bylo jen potřeba rychle dostat vlčí tlapu z pasti. Když to udělal, zaslechl jen duté bouchnutí na desku. Odvážil se přes ni podívat a v dálce viděl, jak vlk uhání směrem k lesu. John si oddechl, ale jen na moment.

Smečka vlků je při jejich počínání celou dobu pozorovala

Těsně před tím, než vlk zmizel v lese, zaslechli šustot. Pak uviděli, jak se k osvobozenému vlkovi připojuje zbytek smečky a utíkají pryč. Muži si ve vteřině uvědomili, že po celou dobu byli těmito vlky pozorováni a hrozilo jim mnohem větší nebezpečí od nich než od vlka, který byl chycený v pasti. Vlčí přátelé však nejspíš pochopili, že se muži snaží jejich člena osvobodit, a tak nepodnikali žádnou akci a celou scénu jen pozorovali.

Nepadl jediný výstřel, nikdo nebyl zraněn a všichni si odnesli naprosto neuvěřitelný zážitek. Být takto blízko tomuto vzácnému zvířeti se jen tak nepoštěstí. A to nejspíš ani samotnému Johnovi, který se i nadále věnuje odchytu nemocných zvířat a škodné. Ve videu se můžete podívat na majestátního vlka a pokus o jeho záchranu.

Zdroj: DailyMotion