Zachránila vlčí štěně, které opustila matka. Nyní je z něj mohutná šelma, která děsí

Fotografie: Unsplash

Většina lidí, kteří si vybírají domácí mazlíčky, skončí často u psa, kočky nebo třeba morčete. Jedna dívka ale své dny tráví s vlkem, kterého zachránila.

Mladá dívka jednou objevila vlčici Kiru, kterou opustila její matka, když jí byly pouhé 3 dny a která by bez pomoci nepřežila. Jak si jistě dokážete představit, ochočit vlka není vůbec jednoduché a pravděpodobně to vyžaduje jak trpělivost, tak zkušenosti odborníka. Kiřina matka patřila do rodiny, která to už se zvířetem nezvládla. Dopravili proto vlka do zvířecího útulku, kde se Kira narodila. Bohužel matka po třech dnech štěňata opustila a Kira a její sourozenci byli ručně dokrmováni dobrovolníky v útulku.

Láska z útulku

Pro matku i malá štěňata nebyla šance na přežití ve volné přírodě příliš velká. Jakmile štěňata trochu zesílila, útulek tedy pro zvířata začal hledat rodiny, které by je mohly adoptovat. Tehdy vstoupila na scénu dívka jménem Alida, která do útulku docházela jako dobrovolník a do Kiry se zamilovala na první pohled. Alida vypráví, že se Kira se narodila v zajetí, a pokud by byla vypuštěna do přírody, pravděpodobně by zemřela, protože ji nikdo nenaučil lovit. Vlčice Kira je bez matky od svých tří dnů života.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Алида (@she.s.a.wolf)

Jaké je žít s vlkem v domácnosti

Alida si vzala malou vlčici domů, když jí bylo pouhých 28 dní. Je inteligentní, ale velmi tvrdohlavá. Hned od začátku s ní Alina zahájil proces socializace. Setkala se s velkým množstvím psů, lidí i dětí. Chodily společně na různá místa, aby mohla vlčice studovat různé vůně a slyšet nové zvuky. Vlci mají vrozenou neofobii, strach ze všeho nového. Je to velmi obtížný, dlouhý a únavný proces, ale je nutné, aby Kira mohla v tomto prostředí žít a cítila se bezpečně.

Alida však za svůj čin sklidila mnoho kritiky. Mnozí ji kritizovali za její údajnou nedbalost, protože mít doma divoké zvíře tohoto typu může být velmi riskantní. Zvlášť, když máte doma děti. Alida si ale myslí, že kritika je neoprávněná. Na živo prý lidé reagují zcela normálně, protože Kira je velmi přátelská a nevyvolává v lidech strach. Největší kritiku tedy nachází na sociálních sítích, kam lidé píši na Alidinu adresu různé věci.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Алида (@she.s.a.wolf)

Na svém Instagramu (she.s.a.wolf) Alida neustále zveřejňuje nové fotky a videa ze života s vlkem. Na kanálu ji sleduje více než 35 000 lidí a tam také dostává většinu kritiky. Žijeme s ní a boříme lidské stereotypy o vlcích. Je těžké ochočit takové zvíře? Absolutně. Věděla jsem ale, do čeho jdu: než jsem si ji vzala, prostudovala jsem mnoho článků a informací, komunikovala s majiteli vlků a chovatelskými stanicemi,” říká Alida.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Алида (@she.s.a.wolf)

Zdroj: BoredPanda

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]